Fotel to mebel, który ma sprzyjać wygodnemu odpoczynkowi. Z tego powodu, wyrób ten powinien zapewniać optymalne podparcie pleców, głowy, a nawet nóg. Godny polecenia fotel wypoczynkowy zapewnia niezwykły komfort zarówno podczas czytania ulubionej książki, oglądania telewizji, jak również w trakcie popołudniowej drzemki.

Czym powinien się cechować dobry fotel?

Jak wybrać fotel? Otóż, godny polecenia fotel musi być wygodny, stosunkowo miękki, trwały oraz solidnie wykonany z wysokogatunkowych materiałów.    

Czym jest fotel wypoczynkowy?

Fotele wypoczynkowe to meble, które zapewniają nie tylko wygodne siedzenie, ale również komfortową drzemkę. Z tego powodu meble te są zwykle dość obszerne i rozłożyste oraz posadowione są na niezbyt wysokich nogach.    

Na co należy zwracać uwagę wybierając fotel?

Fotel to mebel, który ma być przede wszystkim wygodny. Z tego powodu głębokość jego siedziska powinna wynosić co najmniej 40 cm. Zwykle jednak klienci wybierają produkty, których głębokość wynosi niemal 60 cm. Optymalna szerokość siedziska to około 50 cm. Poza tym, godny polecenia fotel powinien posiadać również wysokie oparcie, które powinno wynosić około 70 cm. Taka wysokość zapewnia wygodne podparcie nie tylko dla kręgosłupa, ale również dla głowy. Aby fotel był ergonomiczny, powinien posiadać również wygodne podłokietniki. Muszą mieć one odpowiednią szerokość, wysokość oraz długość. W takiej sytuacji ramiona mogą swobodnie spoczywać na podłokietnikach i wpływać na rozluźnienie całego ciała.   

Jak wybierać fotel z podnóżkiem?

Fotel z podnóżkiem to zestaw, który ma swoich wielkich zwolenników. Takie połączenie mebli zapewnia bowiem wygodne podparcie dla całego ciała, w tym również dla nóg. Co ważne, nogi po całodziennej pracy wymagają efektywnego wypoczynku. W tym celu powinny być uniesione i wsparte na podnóżku. Taka pozycja zapewnia bowiem prawidłowe krążenie krwi oraz zapobiega powstawaniu opuchnięć i żylaków. Oferowane w sprzedaży podnóżki mogą mieć różnorodny kształt, który powinien być wybierany w zależności od preferencji klientów oraz aranżacji danej przestrzeni. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są zatem podnóżki owalne, kwadratowe oraz takie, które mają kształt ławki. 

Na jakie inne propozycje warto zwrócić uwagę?

Punkty sprzedaży oferują różnorodne modele foteli. Niektóre z nich wyposażone są w dodatkowe wkładki ortopedyczne, które zapewniają wsparcie poszczególnych partii kręgosłupa. Wybrane wyroby mają również możliwość regulowania kąta nachylenia oparcia w stosunku do siedziska. Godne polecenia punkty sprzedaży oferują swoim klientom możliwość wyboru tkaniny obiciowej oraz elementów wykończeniowych. Pasjonatów meblarstwa zainteresują z pewnością ręcznie wykonywane fotele, które cechują się wysoką jakością oraz dbałością o nawet najdrobniejszy szczegół. Tego typu produkty są zwykle dość drogie, ale wraz z wysoką ceną klient otrzymuje wysokogatunkowy produkt odporny na uszkodzenia mechaniczne, trwały oraz stanowiący niezwykle efektowny element dekoracyjny każdego wnętrza.