Krzesła biurowe doskonale sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach zaaranżowanych nowocześnie, jak i tradycyjnie. Do stylu kolonialnego pasują drewniane modele tapicerowane, podczas gdy we wnętrzu urządzonym minimalistycznie lub w aranżacji skandynawskiej warto zastosować stosunkowo proste siedzisko. Ważną cechą tego typu krzeseł jest ich funkcja obrotowa, która pozwala na wygodne korzystanie z biurka podczas pracy lub nauki.

Fotel obrotowy do pracy siedzącej

Praca w pozycji siedzącej może być bardzo czasochłonna, przez co wiele osób często nie wstaje od biurka przez kilka lub kilkanaście godzin dziennie. Taki tryb życia niekorzystnie wpływa na zdrowie, ze szczególnym wskazaniem na kondycję kręgosłupa. Wysłużony mebel warto więc wymienić na ergonomiczne krzesło obrotowe, które poprawi komfort pracy oraz ograniczy wszelkie bóle i napięcia. Tego rodzaju fotel powinien być wygodny, a zarazem odpowiednio dopasowany do estetyki pomieszczenia.

krzesło obrotowe

Materiał krzesła biurowego

Krzesła obrotowe mogą posiadać obicia z różnych tworzyw – począwszy od zwykłych tkanin, aż po imitacje skóry. Największy komfort użytkowania zapewniają modele wyścielane miękkim materiałem naturalnym, który zapewnia odpowiednią wygodę siedzenia i pozwala skórze oddychać. Do wad takiego rozwiązania należy stosunkowo niska odporność na zabrudzenia, przez co powstałe plamy trudno zmyć z fotela. Za jedne z najwygodniejszych uważane są krzesła obrotowe ze skóry naturalnej, które jednocześnie wprowadzają do wnętrz klasę i elegancję. Ich cena jest stosunkowo wysoka, jednak trudno znaleźć obicie lepszej jakości. Dla użytkownika najmniej przyjazne są materiały skóropodobne, które w upalne dni bardzo mocno się nagrzewają i mogą kleić się do ciała. Za wyborem krzesła z takim obiciem przemawia przede wszystkim niska cena, a także dość estetyczny wygląd.

Oparcie fotela obrotowego

Ergonomiczne krzesło obrotowe powinno posiadać odpowiednie oparcie, które zapewni możliwość utrzymania prawidłowej pozycji podczas pracy. Szczególną popularnością w ostatnim czasie cieszą się modele wyposażone w oparcie wykonane ze specjalnej siatki, gwarantującej dużą wygodę oraz doskonałą wentylację w upalne dni. Takie fotele obrotowe bardzo dobrze sprawdzają się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i tych urządzonych jako biurowe lub usługowe.