Szafka na obuwie to niepozorny, ale niezwykle przydatny mebel do przedpokoju. Na szczególną uwagę zasługują modele wielofunkcyjne, które dodatkowo posiadają szufladę na rozmaite drobiazgi. Nierzadko wyposażane są także w miękkie siedzisko, dzięki któremu przy ubieraniu butów nie trzeba sięgać po krzesło czy taboret. W ten sposób można zyskać nie tylko wygodę, ale też zaoszczędzić na czasie.

Szafka jako stojak

Szafka na buty może mieć postać stojaka. Takie meble są zwykle niezabudowane, co znacząco ułatwia przegląd obuwia oraz wybór poszukiwanej pary. Najczęściej szafki te wykonane są z trwałej stali chromowanej, dzięki czemu da się je łatwo wyczyścić. Pozostaje to nie bez znaczenia w deszczowe i zimowe dni, kiedy na butach zbiera się śnieg lub błoto. Ażurowe stojaki na obuwie posiadają też regulowaną szerokość, co pozwala na je dowolne zwężanie i rozszerzanie. W ten sposób wymiary mebla można łatwo dopasować do ilości par butów, które mają być aktualnie przechowywane. Niektóre modele takich szafek pozwalają na zamontowanie dodatkowego piętra, dzięki czemu można w nich trzymać więcej obuwia.

Porządkowanie butów w szafce

Szafki na buty (https://www.sfmeble.pl/c/szafki-na-buty-do-przedpokoju) nie zawsze zachwycają swoją estetyką, ale są wyjątkowo uniwersalne. Ich zastosowanie znacząco bowiem niweluje problem związany z porządkowaniem obuwia, który dotyczy bardzo wielu osób. Niewielkie rozmiary i możliwość regulacji sprawiają, że szafka na buty stanowi dobrą alternatywę dla większych mebli. W ten sposób zyskać można także cenne miejsce w dużej szafie, dotychczas zajmowane przez buty wrzucane do szuflad lub stawiane na pólkach. Takie rozwiązanie zapewnia też wygodę, ponieważ tłoczone i pomieszane pary obuwia są wyjątkowo trudne do znalezienia. Nierzadko wiele butów odnajduje się dopiero przy okazji gruntownych porządków.

Uniwersalna budowa

Wielofunkcyjne szafki na obuwie mogą mieć różną budowę. Niektóre z nich są wysokie i wąskie, podczas gdy inne stosunkowo niskie i szerokie. Wiele modeli posiada uchylne drzwiczki z półkami, na których również poustawiać można buty. Nie pomieszczą one co prawda obuwia o większym rozmiarze, jednak z powodzeniem nadają się do przechowywania klapków, kapci czy balerinek. Obecność wielofunkcyjnej szafki ma szczególne znaczenie w stosunkowo niewielkim przedpokoju, ponieważ znacząco ułatwia organizowanie butów i nie zajmuje wiele miejsca.