Wydawać by się mogło, że wybór łóżka do sypialni jest już tylko czystą przyjemnością. Okazuje się jednak, że wybierając łóżko musimy uwzględnić kilka czynników. Odpowiedni wybór, to nie tylko estetyka, ale również wygoda i to na nią powinniśmy stawiać w pierwszej kolejności, kiedy planujemy aranżację sypialni.

Rozmiar łóżka ma znaczenie

łóżko 180x200

Najważniejsze pytanie, z jakim przyjdzie nam się mierzyć to, jaki rozmiar łóżka wybrać. Za małe, będzie niewygodne, może powodować również bóle całego ciała. Dla dwóch osób optymalny rozmiar to łóżko 180×200. W sypialni będzie centralnym punktem, co sprawi, że całość będzie wyglądała elegancko i przytulnie. Dodatkowo zapewni odpowiedni komfort podczas snu. Osoby, które zdecydowały się na wybór tego rozmiaru łóżka, chwalą je ze względu na wygodę, którą gwarantuje. Wybór łóżka 180×200 będzie odpowiedni dla każdego, kto ceni sobie komfort podczas snu.  

Jaki materac do łóżka 180×200 – jaki wybrać?

Jeżeli chodzi o komfort, duże znaczenie odgrywa również materac. Należy pamiętać, że rozmiar łóżka 180×200, to rozmiar materaca. Najlepiej zainwestować w droższy model, który posłuży na lata. Dodatkowo warto go zabezpieczyć specjalnym pokrowcem. Dzięki temu, nie będziemy musieli wymieniać materaca tak często. Wystarczy wyprać powłokę zewnętrzną, by był jak nowy. Łóżko 180×200 samo w sobie gwarantuje wygodę. Jaki materac wybrać, by jeszcze bardziej podnieść jakoś snu?

  • materace piankowe – mają różna klasę twardości. Cechuje ją duża elastyczność i odporność na wgniecenia
  • materacy sprężynowy – jest to najbardziej tradycyjny wybór. Łatwo dopasowuje się do krzywizny ciała, dzięki temu jest bardzo wygodny
  • materac lateksowy – najbardziej naturalne i oddychające. Lateks to wytrzymały i elastyczny materiał.