Wybór sofy do salonu jest jedną z najważniejszych decyzji podejmowanych podczas urządzania tego pomieszczenia. Trzeba wybrać jej wielkość, kształt, styl, materiał wykończeniowy i kolorystykę. Trzeba zastanowić się także czy potrzebny będzie model z miejscem do spania lub ze schowkiem na pościel. Jeśli wymagania odnośnie sofy są nietypowe lub gotowe modele nie są odpowiednie, warto rozważyć narożniki modułowe. Dzięki temu, że można je dowolnie konfigurować, dopasują się do każdego wnętrza.

Jak wybrać narożnik modułowy?

Aby wybrać narożnik modułowy trzeba znać jego maksymalny możliwy rozmiar. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z ofertą producenta i sprawdzenie wymiarów wszystkich elementów danego modelu. Zwykle na daną kolekcję składają się elementy narożne, elementy główne w dwóch lub trzech rozmiarach i oparcia. Trzeba też pamiętać, że narożniki modułowe również mogą mieć rozkładane moduły do spania lub takie ze schowkami na pościel. Po dobraniu poszczególnych elementów pozostaje wybór materiału i kolorystyki. Obecnie każdy producent oferuje przynajmniej kilka wariantów. Warto też na tym etapie podjąć decyzję, czy sofa ma być elementem bazowym w salonie, czy też ma go zdominować poprzez wyraźny kolor. Aby narożnik jak najdłużej pozostał w dobrym stanie warto wybrać tkaninę hydrofobową. 

Do jakiego wnętrza narożniki modułowe?

narożnik modułowy

Sofy modułowe dają dużo większą swobodę w tworzeniu kompozycji. Dlatego świetnie sprawdzą się we wnętrzach nietypowych. Salony o nieregularnym kształcie łatwiej umeblować, jeśli można dowolnie zakomponować elementy sofy. Również w bardzo dużych przestrzeniach dziennych takie kompozycje zgrupowane w dwa lub trzy narożniki modułowe, będę bardzo praktyczne. Kolejnym przykładem wnętrza, w którym sprawdzi się sofa modułowa jest takie, w którym narożnik jest centralnym elementem. Część sofy może być ustawiona przodem do telewizora, a druga część przodem do kominka lub kuchni.  Sofy modułowe mają także tą przewagę nad tradycyjnymi, że można łączyć ze sobą elementy w różnych kolorach, dzięki czemu wnętrze będzie unikatowe i niepowtarzalne.