Meble rattanowe doskonale sprawdzą się nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz, dlatego też tym bardziej warto dać im szansę. Rattan jest jednym z tych materiałów, który bardzo ewoluował na przestrzeni ostatnich lat, dlatego też można znaleźć meble ogrodowe wykonane z wielu różnych odmian (z technorattanem na czele).

Szeroka i różnorodna oferta mebli rattanowych

Rattan wykorzystywany jest na szeroką skalę do produkcji krzeseł, stołów, kanap i szaf. Nie można zapominać również o wielu różnorodnych dodatkach, które cieszą się dużym zainteresowaniem w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach wnętrz. Dużym atutem rattanu jest to, że doskonale łączy się one z wieloma innymi materiałami. Godne polecenia są między innymi rattanowe fotele ogrodowe z wygodną tapicerką. Jeżeli chodzi o sam styl, to rattanowe meble najlepiej odnajdą się w pomieszczeniach modernistycznych.

fotele ogrodowe

Ogrodowe meble plecione

Plecione meble ogrodowe są w stanie ożywić praktycznie każdą posesję. Meble z rattanu produkowane były już w starożytności, co jest oczywiście najlepszym potwierdzeniem ich jakości. W chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszą się fotele do ogrodu, które wyrabiane są z szybkorosących pnączy z palm. Warto wyraźnie zaznaczyć, że rattan jest jednym z najbardziej ekologicznych metod wytwarzania mebli ogrodowych. Wynika to oczywiście z tego, że plantacje palm rotangowych błyskawicznie się odnawiają. Bardzo wiele osób utożsamia naturalny rattan z popularną wikliną, co oczywiście jest dużym błędem. Oba materiały na pierwszy rzut oka są do siebie bardzo podobne. Niemal identycznie wygląda również sposób wytwarzania mebli.

Naturalny czy sztuczny rattan?

Producenci mogą zaproponować fotele ogrodowe wykonane z naturalnego i sztucznego rattanu. Fotele do ogrodu wykonane z naturalnego rattanu są bardzo piękne i ekologiczne, dlatego też błyskawicznie przykuwają uwagę. Olbrzymia popularność mebli ogrodowych z naturalnego rattanu wynika nie tylko z doskonałych parametrów użytkowych, ale również z tego, że z materiału tego bardzo łatwo jest wytworzyć meble. Na samym końcu należy wspomnieć o tym, że prawdziwy rattan wytwarzany jest z wcześniej wspomnianych palm. W Polsce wiele firm produkuje fotele do ogrodu z materiału pozyskiwanego z wierzby. Aby kupić porządne meble najlepiej postawić na modele od renomowanych producentów.