W celu podkreślenia charakteru aranżacji wnętrza kupuje się specjalne dodatki. Jedni wolą dekoracje ścienne, inni nietypowe oświetlenie, niektórzy stawiają zaś na wielobarwne akcenty. Wśród tych ostatnich dużą popularnością cieszą się kolorowe poduszki. Jaką spełniają funkcję i dlaczego warto się nad nimi zastanowić, dekorując swoje mieszkanie? 

Kolorowe poduszki – uniwersalność i ponadczasowość

Poduszki w wyrazistych kolorach pasują praktycznie do każdego stylu wnętrza. Cała tajemnica polega jedynie na dobraniu odpowiedniego wzoru poszewki. Te haftowane kolorowymi nićmi oraz z metalicznym połyskiem idealnie wkomponują się w aranżację orientalną rodem z „Baśni 1001 Nocy”. Florystycznych motywów nie powinno zabraknąć w pomieszczeniach à la Prowansja. Oryginalne fraktale na poduszkach wspaniale współgrają za to z modernistycznym wystrojem domu. Szeroki wybór produktów pozwala na dobór poduszek do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu można cieszyć się ich widokiem przez długie lata. Ozdobne poduszki można rozłożyć na łóżku, kanapie, sofie, jak również w fotelu.

kolorowe poduszki

Podwójna funkcja kolorowych poduszek

Podstawowa rola, jaką odgrywają na co dzień poduszek, jest dla każdego znana – mają zapewnić wygodę nie tylko podczas snu, ale także podczas chwili relaksu. Kolorowe poduszki jak te tutaj skrywają w sobie jednak coś więcej. Nie tylko bowiem stanowią miękkie podparcie dla pleców, ale również: 

  • nadają wnętrzu przytulnego nastroju;
  • wprowadzają człowieka w pozytywny nastrój;
  • dają domownikom poczucie zjednania z naturą (na przykład poduszki zdobione akwarelowymi roślinami);
  • stają się znakomitym kontrastem na tle stonowanego koloru ścian.