Osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie, niezależnie od tego, czy są one całoroczne, czy sezonowe, zmagają się z wieloma przykrymi dolegliwościami, takimi jak katar, kaszel, czy zmiany na skórze. W najgorszej sytuacji są ci, którzy uczuleni są na kurz i roztocza, a więc bakterie, które towarzyszą nam praktycznie na każdym kroku i uprzykrzają życie nawet w trakcie snu. Na szczęście można dobrać taki materac, który zapobiegnie powstawaniu reakcji alergicznych, np. materac piankowy fdm. Co takiego w sobie posiada?

Po co lateks w materacu piankowym?

Ludzie ze skłonnością do alergii powinni postawić na materac piankowy z matą lateksową. Chroni ona przed przedostawaniem się do wkładu materaca roztoczy, drobinek kurzu oraz wilgoci. Tworzy więc antyalergiczną powłokę, która dzięki porowatej strukturze zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza podczas snu. Dodatkową zaletą lateksu jest to, że nie odkształca się pod wpływem wagi ciała, a wręcz przeciwnie, dopasowuje się co kształtu sylwetki, zapewniając podpór dla kręgosłupa.

Lateks, czy kokos?

Tę zagwozdkę mają przede wszystkim rodzice przy zakupie materaca dla swojego dziecka. Choć kokos ma również właściwości antyalergiczne, chyba lepszym rozwiązaniem wydaje się lateks, a to ze względu na to, że jest dużo bardziej miękki i elastyczny. Materac piankowy fdm jako produkt przeciwdziałający alergii jest właściwy dla dzieci, dorosłych, jak i seniorów.

Więcej o materacach piankowych fdm znajduje się na portalu MebleTkaniny.pl.