Drewniane stoliki kawowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Wynikać to może zarówno z ich atrakcyjnego wyglądu, jak i z funkcjonalności. Zanim jednak zakupi się jakiś konkretny mebel, warto byłoby zastanowić się nad tym, na jakie kryteria należy zwrócić uwagę przy jego wyborze. Dobrze byłoby też dowiedzieć się, do jakich pomieszczeń będzie pasował stolik kawowy z drewna.

Na co zwrócić uwagę wybierając stolik kawowy?


Stoliki kawowe drewniane można kupić zarówno stacjonarnie, jak i online. Wybór jest więc naprawdę szeroki, co powinno ułatwić dokonanie zakupu. Na pewno należy zastanowić się nad tym, jaki rozmiar stolika będzie odpowiedni. Do przestronnych pomieszczeń lepiej sprawdzą się duże, a nawet podwójne stoły kawowe. Jeżeli jednak mebel ten ma być umieszczony w niewielkim salonie, lepiej postawić na mały stół. Wybierając go, należy przyjrzeć się także materiałowi, z którego został wykonany. Popularnością cieszą się stoliki kawowe drewniane wykonane z:

  • drewna dębowego
  • drewna sosnowego
  • drewna palisandrowego
  • drewna mango
stolik kawowy drewniany

Tak naprawdę, każdy z rodzajów drewna posiada nieco inne właściwości. Dlatego też poszczególne meble będą różniły się od siebie kolorem, a także trwałością czy połyskiem. Wybierając stolik warto, brać pod uwagę nie tylko aspekt wizualny, ale również, a może przede wszystkim, aspekt praktyczny. Istotne będzie także kryterium cenowe. Na szczęście, znalezienie stołu atrakcyjnego jakościowo i cenowo nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

W jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się stoliki kawowe?


Stoliki kawowe drewniane znajdują się najczęściej w salonach oraz w pokojach dziennych. To właśnie tego rodzaju pomieszczenia służą odpoczynkowi z kubkiem kawy czy herbaty w ręku. To tam przyjmuje się także gości. Nie oznacza to jednak, że stolik kawowy nie może znaleźć się w jadalni czy kuchni. Dla niektórych osób to właśnie te pomieszczenia stanowią swoiste serce domu. Ważne jest natomiast to, aby pomieszczenie, w którym znajdzie się stół kawowy, było odpowiednio duże. Należy przecież ustawić wokół niego krzesła, fotele bądź jakąś niewielką sofkę.