Często w momencie aranżacji wnętrza w łazience, ogromna ilość osób mierzy się wieloma problemami. Jednym z tych poważniejszych jest wybór pomiędzy zestawem prysznicowym a wanną. W tym przypadku coraz częściej jednak wybierane są zestawy prysznicowe do łazienki. Warto jednak wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę podczas jego zakupu. By nowy nabytek był faktycznie udany pod kątem estetycznym, jak również pod względem praktycznym. 

Zestawy prysznicowe — co właściwie wchodzi w ich skład?

Jeżeli jesteście już pewni co do zakupu tego rodzaju sprzętu, warto nadmienić, co zawiera w sobie zestaw prysznicowy. Są to m.in.:

  • bateria (w jej skład może wchodzić również termostat, jednakże nie jest to warunek konieczny),
  • słuchawka, 
  • drążek prysznicowy,
  • deszczownica,

Te cztery elementy wchodzą w skład standardowych zestawów prysznicowych. Zestawy prysznicowe do łazienki mogą być podtynkowe, lub nadtynkowe. W tym przypadku wszystko zależy od upodobań klienta. Jednakże w ostatnich latach, znacznie bardziej popularne stały się zestawy podtynkowe. Gdzie bateria, słuchawka oraz deszczownica nie są połączone wyżej wymienionym drążkiem, a są osadzone punktowo na ścianie. 

Kolorystyka zestawu

By wszystko było spójne i estetyczne, zestaw prysznicowy musi idealnie wpasowywać się w kolorystykę łazienki. W szczególności warto wyróżnić tu kolorystykę dodatków znajdujących się w łazience, a także detali oraz akcentów, które znajdują się m.in. na meblach, a także płytkach podłogowych oraz ściennych.