Przedpokój powinien stanowić wizytówkę mieszkania. Największym problemem w tym pomieszczeniu są zazwyczaj buty. Nieeleganckie sterty butów są znane zapewne każdemu. Jak rozwiązać ten problem?

Dobrym sposobem jest ustawienie szafki na buty. Ale tu pojawia się problem. Przedpokój jest zwykle niewielki lub jest wąski i ciasny. Często trudno jest znaleźć szafkę, która będzie pasowała nie tylko wymiarami, ale i stylem do przedpokoju. Rozwiązaniem mogą być szafki na buty na wymiar. Dzięki temu szafka będzie idealnie pasować do przedpokoju.

Z reguły szafka na buty kojarzy się ze stojącym meblem. Jeśli jednak butów jest sporo, to warto oprócz szafki stojącej, zamontować wiszące szafki na buty. Jest to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, gdy butów jest sporo.

Innym interesującym rozwiązaniem, które przyda się przy małych dzieciach, ale nie tylko, jest szafka z siedziskiem. Oprócz sporej ilości miejsca na buty, w przedpokoju pojawia się wtedy wygodne siedzenie. Siedzisko bardzo przydaje się przy zakładaniu butów najmłodszym, ale także dorośli chętnie na nim przysiadają.

Dla osób, które cenią sobie niebanalne rozwiązania, można polecić witrynę na buty lub specjalne kosze, przymocowane do ściany. Pierwsze rozwiązanie nadaje się dla fanów butów, którzy w ten sposób mogą się nimi pochwalić. Rozwiązanie z koszami zdaje doskonale egzamin, gdy butów w domu jest naprawdę sporo.

Wszystkie rozwiązania można dobrze dopasować do rozmiarów przedpokoju. Jeśli gotowe meble nie pasują rozmiarowo, to najlepiej zamówić meble na wymiar.