Garderoba, to przestrzeń, która przyda się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. To nic innego, jak wydzielona w domu, czy mieszkaniu, przestrzeń, w której znajdują się ubrania i buty. Zazwyczaj zawiera część na ubrania wiszące i pułki, na to, co można położyć. Sposób jej zagospodarowania zależy przede wszystkim od ilości miejsca a następnie od ilości i różnorodności ubrań. Są takie osoby, które w garderobie tworzą też miejsce do robienia makijażu.

Wybór odpowiednich mebli

Wielkość garderoby, jak już zostało napisane, zależy w dużej mierze od przestrzeni, jaką możemy i chcemy wygospodarować. Mając już taką przestrzeń, trzeba zastanowić się nad wyborem odpowiednich mebli. Półki, wieszaki, zabudowane lub nie, wszystko zależy od wyobraźni. Jednym z ważnych elementów garderoby jest siedzisko

Garderoba z siedziskiem zamienia zwykłą garderobę w  miejsce kontemplacji i wytchnienia. Może również pomóc znaleźć najlepszy zestaw ubrań na daną okazję. Innym, niezwykle ważnym elementem, jest szafa. Jest wiele modeli, są szafy zamykane i niezamykane, z samymi półkami, jak i z wydzielonym miejscem na wieszaki. Innym, również ważnym elementem, jaki może znaleźć się w garderobie, jest komoda.

Do garderoby pasuje także pawlacz, co pozwala w praktyczny sposób zagospodarować przestrzeń pod sufitem. Przyda się również lustro. W garderobie można też umieścić toaletkę, jako miejsce do robienia makijażu, czy trzymania ładnie wyeksponowanej biżuterii. Można dodać także słupki, elementy modułowe, które można łatwo ustawić w różnych miejscach, dowolnie modelując przestrzeń.

To, co przyda się w garderobie – podsumowanie

garderobie przydadzą się takie elementy, jak:

– szafa,

– słupki jako moduły,

– miejsce na wieszaki,

– komoda, 

– półki,

– toaletka,

– coś do siedzenia, najlepiej szafka na buty z siedziskiem.

Garderoba, to przede wszystkim pomieszczenie dla ubrań. Może jednak stać się miejscem, w którym będzie się chciało spędzić nieco więcej czasu. Stąd pomysł na toaletkę i siedzisko. Oczywiście aranżacja garderoby zależy, poza jej metrażem, już tylko od wyobraźni. Powinna być, przede wszystkim, miejscem dobrze spełniającym swoją funkcję.