W pokoju dziecięcym znajduje się zdecydowanie więcej mebli niż tylko łóżko czy biurko. Ich wybór powinien być dobrze przemyślany, w oparciu o potrzeby i preferencje użytkownika. To, co podoba się rodzicowi, niekoniecznie będzie pokrywało się z oczekiwaniami pociechy. Oczywiście nie trzeba kupować od razu baśniowego zestawu mebli dziecięcych, ale warto mieć na uwadze to, co podoba się dziecku. Ma się ono przecież w nim czuć komfortowo i bezpieczne.

Jakie meble warto wybrać do pokoju dziecięcego?

Meble dziecięce mogą być uniwersalne, dzięki czemu posłużą użytkownikowi przez dług czas, nie znudzą się po roku czy dwóch. Na przestrzeni lat aranżacja wnętrza z pewnością ulegnie mniejszym lub większym modyfikacjom, ale meble utrzymane w stonowanej kolorystyce czy drewniane pozostaną bez zmian i pasować będą do pozostałych elementów wyposażenia. Kolor bieli lub naturalnego drewna sprawdzi się w każdym pokoju dziecięcym. Ważne będzie to, aby meble dziecięce miały wiele szuflad, półek, schowków i skrytek – wszystko to ułatwi utrzymanie porządku w pomieszczeniu.

dziecięce meble

W sprzedaży nie brakuje bajkowych mebli do pokoju dziecięcego, dzięki którym można stworzyć kolorową krainę niczym z filmu animowanego. Małe dzieci uwielbiają wystrój nawiązujący do baśniowych opowieści, ale należy pamiętać o tym, że w końcu z tego wyrosną i będzie trzeba zainwestować w nowe, bardziej „dorosłe”. Wspaniałą opcja jest łóżko domek, na drewnianej ramie, na której zostaną zawieszone kolorowe girlandy i inne dekoracje. Dziewczynki będą zachwycone baldachimem, dzięki któremu będą mogły poczuć się jak księżniczki. Chłopcom spodobają się zasłony z motywami postaci z bajek. Warto też pomyśleć nad namiotem, podwieszanym fotelem czy huśtawką.

Dziecięcy świat to nie tylko zabawa, ale też nauka. Pociecha musi mieć wobec tego odpowiednie miejsce do odrabiania lekcji, uczenia się i wykonywania prac plastycznych. Najlepiej będzie wybrać ergonomiczne meble z regulacją – dotyczy to zarówno biurka, jak i krzesła obrotowego z podłokietnikiem. W przypadku dziewczynek warto wybrać meble dziecięce w pastelowych kolorach, w stylu schabby chic, romantycznym czy prowansalskim. Z kolei chłopcy preferują styl marynistyczny, meble nawiązujące do podróży, kosmosu, superbohaterów, piratów. Równie dobrze można postawić na prostotę i minimalizm, stonowaną kolorystykę, czyli na uniwersalną estetykę. Nie trzeba się wtedy martwić o to, że za parę lat dziecko będzie domagało się wymiany umeblowania, które zacznie wydawać mu się zbyt dziecinne.