Przedpokój to niewielkie pomieszczenie, które znajduje się bezpośrednio za drzwiami wejściowymi do mieszkania. Zwykle przedpokój jest miejscem, w którym należy zostawić kurtkę i buty. Stąd też oczywiste jest to, że w przedpokoju powinno znaleźć się siedzisko, które ułatwia pozbycie się obuwia lub też włożenie go. Gdzie ustawić siedzisko?

Uwaga na głowę!

wąskie siedzisko do przedpokoju

Bardzo ważne jest, by wąskie siedzisko do przedpokoju, które jest dostępne na https://gornapolka.com/tp/siedzisko-do-waskiego-do-przedpokoju/, nie było ustawione bezpośrednio pod wiszącą półką lub szafką. Nawet kurtki wiszące na haczykach mogą utrudnić korzystanie z siedziska, bo po prostu nie będzie można się oprzeć podczas siedzenia na nim. Najbezpieczniej jest ustawiać je przy fragmencie ściany pozbawionym jakichkolwiek innych dodatkowych elementów. Jeśli nie można sobie na to pozwolić, to siedzisko warto stawiać przy lustrze, które przylega płasko do ściany. Nie będzie ono przeszkadzało w swobodnym korzystaniu z siedziska.

Blisko ściany, ale daleko od drzwi

Bardzo ważne jest, by wąskie siedzisko do przedpokoju postawić w bezpośrednim sąsiedztwie ściany, o którą można się opierać. Bardzo ważne jest jednak, by mebel nie blokował drzwi. Powinien znaleźć się od nich możliwie daleko tak, by nie przeszkadzał on w otwieraniu i zamykaniu ich oraz w przechodzeniu przez futrynę. Najlepiej jest, gdy siedzisko można ustawić w niewielkiej wnęce, która zasłania mebel z trzech stron. Wtedy nie trzeba się niepokoić o jego interakcje z innymi elementami wyposażenia. Siedzisko zawsze powinno być ustawione tak, by nie utrudniało poruszania się w przedpokoju.