Styl skandynawski stał się popularny w Polsce kilka lat temu, od tego czasu jego zwolenników przybywa i trudno się temu dziwić. To przede wszystkim funkcjonalność i prostota.

Czy charakteryzuje się styl skandynawski?


Styl skandynawski to przede wszystkim naturalne materiały oraz proste, użyteczne rozwiązanie. Bardzo często tworząc takie wnętrza wykorzystuje się stare materiały, którym daje się nowe życie. Skandynawskie meble bardzo często pochodzą z odzysku, często kupuje się je na targach czy na aukcjach internetowych. Wraz z popularnością tego stylu pojawiło się też wiele sklepów meblowych, w którym można kupić wyłącznie meble skandynawskie. Ważne jest to, żeby wyposażenie było praktyczne, to jest najważniejsze, choć oczywiście walory estetyczne to też dość istotna kwestia.

Jakie dodatki wybrać?


Jeżeli chodzi o dodatki do wnętrz, to tutaj nie należy przesadzać z ich ilością. Wiadomo, że warto kupić kilka drobiazgów, które ożywią wnętrze i sprawią, że będzie w nim przytulniej. Dobrą opcją są świece, poduszki dekoracyjne. W stylu skandynawskim stawia się przede wszystkim na naturalne materiały takie jak drewno, bawełna, len, wełna, dobrze sprawdza się na przykład koce, narzuty na łóżko itp. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć ze sobą różne style, ważne jest to, aby domownicy czuli się w domu bezpiecznie i komfortowo. Najważniejsze jest to, aby mieszkanie było praktyczne, a nie tylko ładne.