Wybierając stół rozkładany warto zwrócić uwagę nie tylko na jego rozmiar, design oraz cenę, ale również na jakość wykonania. W dużej mierze to właśnie od zastosowanych materiałów zależy wytrzymałość, żywotność oraz funkcjonalność mebli. Na półkach sklepowych można znaleźć stoły z blatem laminowanym lub szklanym. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też tym bardziej warto się z nimi zapoznać.

Czym charakteryzują się stoły rozkładane z blatem laminowanym

Mały stół rozkładany z blatem laminowanym wykonany jest najczęściej z popularnej płyty wiórowej albo płyty MDF. Największą zaletą tych materiałów jest wysoka wytrzymałość i lekka waga. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla ciężkich dębowych blatów. Mobilne stoły rozkładany bardzo łatwo się składa, przesuwa i przewozi z jednego miejsca do drugiego. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o bardzo atrakcyjne cenie. Mały stół rozkładany z laminowanym blatem jest także łatwy w utrzymaniu czystości.

stół rozkładany

Czym wyróżniają się stoły rozkładane z blatem szklanym?

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej można znaleźć stoły rozkładane z blatem szklanym. Tego typu meble idealnie pasują do industrialnych i minimalistycznych wnętrz. Szklane blaty prezentują się bardzo elegancko i doskonale sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie optycznie powiększają dane wnętrze. Szkło niestety łatwo ulega zabrudzeniu, dlatego też stół rozkładany należy systematycznie czyścić. Sprawdź już teraz sfmeble.

Eleganckie stoliki kawiarniane

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują stoliki kawiarniane rozkładane, które wbrew pozorom doskonale sprawdzą się nie tylko w profesjonalnych kawiarniach. Warto postawić na modele o subtelnym kształcie, które wsparte są na zgrabnych nóżkach. Stoliki tego typu mogą okazać się doskonałym dodatkiem do każdego balkonu i tarasu.

Stoły z blatami metalowymi

Ciekawą alternatywą dla powyżej opisanych stołów z blatami szklanymi i laminowanymi, mogą okazać się solidne stoły z metalu. Są to bardzo trwałe meble, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Stalowe stoliki rozkładane są łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też doskonale sprawdzą się w ogrodzie. Pamiętać należy jednak o tym, że większe modele sporo ważą, dlatego też mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy przy ich użytkowaniu.