Choć w powszechnej opinii pawlacz może się kojarzyć z reliktem przeszłości, to w rzeczywistości jest jednak zgoła odmiennie. Nowoczesne szafki sprawdzają się bowiem doskonale we współczesnych wnętrzach i w zależności od rodzaju wykończenia pasują choćby do stylu skandynawskiego czy industrialnego.

Czym jest pawlacz?


Pawlacze to schowki, które z powodzeniem mieszczą wszystkie rzadziej używane przedmioty, w tym choćby zapasową pościel czy sprzęt sportowy. Jeszcze do niedawna stanowiły one mało atrakcyjne wizualnie meble, które miały stanowić jedynie rolę funkcjonalną. Ich estetyka miała w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Szafki montowane były niemal w każdym domu, w tym głównie w przedpokoju.

Pomysły na nowoczesne pawlacze

pawlacz


Jak się okazuje, nowoczesne schowki umiejętnie łączą w sobie dużą funkcjonalność i estetykę wykonania. Nadal umieszczane są tuż pod sufitem i są polecane przede wszystkim w przypadku niewielkich pomieszczeń, w których zdecydowanie brakuje miejsca na przechowywanie. Schowki montowane są w przedpokojach i holach, ponieważ głównie w tych wnętrzach pozostaje zwykle niezagospodarowana przestrzeń. Niemniej jednak nowoczesne i atrakcyjne wizualnie pojemne szafy mogą być również z powodzeniem stosowane w kuchniach, w łazience, a nawet w sypialni czy pokoju dziecka. Mogą być wówczas wykonane z wysokogatunkowego drewna w dowolnym kolorze. Rozbielone barwy oraz ażurowe drzwi pasują do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim. W tym przypadku ciekawym elementem aranżacji może być również ciekawie wykonany stopień lub niewielka drabinka.

Bogaty wybór pawlaczy można znaleźć pod linkiem (https://gornapolka.com/kp/pawlacze/).