Mieszkańcy krajów skandynawskich kochają naturę i światło. Widać to bardzo wyraźnie w ich mieszkaniach. Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Wygoda i funkcjonalność


Nowoczesne meble do salonu muszą być proste i funkcjonalne. Najczęściej podstawowe meble są w klasycznych kolorach takich jak biel, czy szarość. Taka podstawa daje bardzo duże możliwości aranżacyjne. Zmiana dodatków bardzo wyraźnie wpływa na zmianę klimatu całego wnętrza.

W nowoczesnym salonie w stylu skandynawskim (zobacz) nie może zabraknąć wygodnej, dużej sofy, która zaprasza do odpoczynku. Mile widziany jest ciekawy fotel, który stoi w kąciku przeznaczonym do odpoczynku. Fotel bardzo często jest jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych.

Im więcej światła, tym lepiej


Skandynawowie bardzo kochają światło. Okna nie są zasłonięte firanami. Zasłony używane są wyłącznie wieczorem. Równie ważne jak światło dzienne jest światło sztuczne. Salon w skandynawskim stylu ma wiele różnych źródeł światła. Lampy górne, kinkiety, czy lampki stojące są bardzo ważne. Dzięki korzystaniu z różnych źródeł światła można stworzyć bardzo odmienny klimat w salonie.

Ważne jest również światło świec i ogień z kominka, niestety na to nie każdy może sobie pozwolić. Meble nowoczesne do skandynawskich wnętrz bardzo dobrze zaadoptowały się w naszych warunkach. Styl skandynawski przechodzi różne modyfikacje, ale jego główne założenia pozostały niezmienione.