Przedpokoje w naszych mieszkaniach często są długie, ale za to wąskie. Nie jest to łatwa przestrzeń do aranżacji. Jak zaplanować niezbędne wyposażenie korytarza, by był funkcjonalny i jednocześnie wyglądał gustownie?

Wieszak – niezbędnik korytarza

Przedpokój musi być elegancki. Jest to pomieszczenie, które widzą wszystkie odwiedzające nas osoby. Wieszak na ciuchy jest niezbędnym elementem wyposażenia. Powieszenie mokrych ciuchów w szafie jest niemożliwe. Wieszak jest idealny.

szafa przesuwna

W mieszkaniu w stylu skandynawskim idealnie sprawdzi się wieszak drewniany. Bielone drewno rozjaśni przestrzeń. W mieszkaniu klasycznym będzie wyglądał idealnie prosty, metalowy wieszak, który jest minimalistyczny i surowy.

Warto zwrócić uwagę na wieszaki regulowane, które pozwalają na zaoszczędzenie cennej przestrzeni. W nowoczesnym wnętrzu ciekawie będzie wyglądał wieszak z tworzywa sztucznego. Finezyjne kształty to dodatkowy element dekoracyjny.

Szafa – must have każdego przedpokoju

Do wąskiego przedpokoju najkorzystniej wybrać szafy przesuwne. Drzwi otwierające się na przedpokój zabiorą przestrzeń, która niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania.

Aranżując szafę przesuwną warto zastanowić się nad umieszczeniem lustra w drzwiach. Dzięki temu optycznie powiększymy przedpokój, a jednocześnie zyskamy duże, pełnowymiarowe lustro, które w korytarzu jest niezbędne.

W wąskim przedpokoju w stylu nowoczesnym bardzo atrakcyjnie będą wyglądały szafy, których fronty będą z białego, połyskującego materiały. Gra światła powiększy korytarz, który będzie wydawał się przestronniejszy niż jest w rzeczywistości.