Salon to reprezentacyjna część każdego mieszkania. To tutaj każdego dnia rodzina spotyka się na wspólnym oglądaniu telewizji oraz przyjmuje gości. Warto zatem zadbać o to, aby pomieszczenie to było gustownie oraz praktycznie urządzone. Jaką wybrać ławę do salonu?

Ławy do salonu w bogatej ofercie

Wybór ław i stolików kawowych jest na rynku ogromny. Pośród wielu z nich można wymienić zarówno okazałe ławy, jak i małe stoliki kawowe. W szerokiej ofercie nie brakuje tego typu mebli o blacie prostokątnym, kwadratowym oraz okrągłym.

Wiele z nich charakteryzuje się niezwykle designerskim oraz pięknym wyglądem, a niewielkie rozmiary wielu stolików sprawiają, że doskonale sprawdzają się one w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego aranżacji.

W sprzedaży nie brakuje też większych ław kawowych z dodatkowymi puf, które to pozwalają na biesiadowanie sporej liczby osób. Tego typu meble prezentują się zawsze niezwykle stylowo oraz subtelnie.

Ławy idealne do dużego i małego salonu

Dla właścicieli małych mieszkań polecane są przede wszystkim niewielkie stoliki kawowe, które to nie zatłaczają dodatkowo powierzchni. Niewielki stolik warto umieścić obok wersalki czy narożnika w takim salonie, w którym również znajduje się stół. Wówczas to ten niewielki mebel doskonale sprawdza się, gdy chcemy wypić kawę czy herbatę podczas odpoczynku na kanapie.

Z kolei większe ławy polecane są przede wszystkim do dużych salonów oraz do tych pomieszczeń, w których nie ma stołu, a ława ma służyć do spożywania codziennych posiłków. W takiej sytuacji warto wybrać rozkładaną ławę z regulowaną wysokością, bowiem wówczas będzie ona bardzo praktyczna oraz wygodna.