Stół często stanowi centralny punkt domowego życia. To przy nim spotyka się rodzina na wspólnych posiłkach, to przy nim toczą się mniej lub bardziej poważne rozmowy. Właśnie dlatego do zakupu stołu warto podejść z rozwagą.

Tradycyjny czy rozkładany?

Tradycyjne, nierozkładane stoły cieszą się uznaniem przede wszystkim dzięki jednolitym blatom. Dzięki nim mają być stabilniejsze, solidniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Jednak większość stosowanych obecnie rozwiązań sprawia, że stoły rozkładane wcale nie są pod tymi względami gorsze. Do tego stoły rozkładane pozwalają na co dzień zaoszczędzić sporo miejsca, a gdy potrzeba wygodnie przyjąć gromadkę gości-. Nie każdy dysponuje tak dużą jadalnią czy salonem by  pomieścić tradycyjny stół na większą liczbę osób.

Na co zwracać uwagę kupując stół?

Podczas zakupu stołu istotne są zwłaszcza takie parametry jak jego wielkość, stabilność oraz to czy jego styl będzie pasował do reszty mebli.  

Kupując stół rozkładany warto wybrać model na tyle niewielki, by na co dzień zajmował jak najmniej miejsca mieszcząc przy tym wszystkich domowników, a po rozłożeniu pozwalał pomieścić jak najwięcej gości. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj mechanizmu służącego do rozkładania, czy jest łatwy w obsłudze i dobry jakościowo- tylko wtedy stół będzie służył przez długie lata.

Jeśli kogoś zainteresował artykuł, z szeroką ofertą stołów może zapoznać się pod tym adresem.