Łóżka piętrowe dla dzieci cieszą się dużą popularnością. Są uwielbiane przez maluchy i świetnie się nadają do każdego pomieszczenia. Nie można się bez nich obejść w małych mieszkaniach, gdzie liczy się każdy metr powierzchni. Dzięki wyjątkowej konstrukcji pozwalają maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń.

Łóżko dla dzieci w każdym wieku

Jeśli sypialnia jest przeznaczona dla rodzeństwa, to z pewnością w tym miejscu sprawdzi się łóżko piętrowe dla dzieci 80×160 z wysuwanym materacem. Z tego rodzaju produktów wypoczynkowych mogą korzystać zarówno przedszkolaki, jak i maluchy w wieku szkolnym. Od kiedy dziecko powinno zacząć korzystać z łóżka piętrowego? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jest to kwestia indywidualna. Wszystko będzie zależało od tego, w jakim tempie rozwija się nasza pociecha. Producenci są zdania, że maluch może zacząć sypiać w dwupoziomowej konstrukcji, gdy skończy 4-5 lat. Jednak niektóre modele sprawdzą się w wypadku młodszych dzieci.

łóżko piętrowe dla dzieci 80x160

Łóżko dostosowane do temperamentu dziecka

Dzięki czemu można się zorientować, że nasze dziecko może już korzystać z łóżka piętrowego? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę czy maluch poradzi sobie z wejściem na łóżko. W większości produktów tego rodzaju montuje się drabinki. Dla najmłodszych może to stanowić spore wyzwanie. Jednak i na to jest sposób. W takiej sytuacji warto zakupić rozsuwane łóżko piętrowe dziecięce 160×80 typu futon. Inną kwestią, jaką warto wziąć pod uwagę, jest sposób, w jaki dziecko śpi. Jeśli podczas nocnego wypoczynku się często wierci i przemieszcza, to trzeba się zastanowić nad dodatkowym zabezpieczeniem lub wybrać niższy model łóżka.

Maksymalny komfort wypoczynku

Warto pamiętać, że łóżka piętrowe dla dzieci 80×160 stanowią bardzo dobry wybór ze względu na swoje wymiary. Nasza pociecha musi mieć do dyspozycji odpowiedni obszar, by swobodnie zmienić pozycję podczas snu lub wypoczynku. Na wyższej kondygnacji łóżka warto zamontować barierki ochronne. Dzięki nim rodzice będą mogli przespać spokojnie całą noc bez obawy o bezpieczeństwo swojej pociechy. Łóżka piętrowe dziecięce 160×80 to bardzo dobry wybór, zapewniający maksymalny komfort podczas wypoczynku.