Przeciętny człowiek 1/3 swojego życia śpi. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiedni materac do snu. Jest to niezbędne, aby móc zachować zdrowie w dalszej przyszłości. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Czy klasyczna wersalka może zastąpić wysokiej jakości materac? Odpowiedzi poniżej!

Materac nie może być zastąpiony!

Wiele osób, szczególnie tych, które mają mieszkania o niewielkim metrażu, często zamiast łóżka z materacem wybierają narożniki, czy też wersalki. Niestety tego rodzaju meble nie mogą spełniać podstawowej funkcji, jaką jest zapewnienie zdrowego snu. Oczywiście meble te mogą służyć jako miejsce do okazjonalnego wypoczynku, aczkolwiek nie można zrezygnować z materaca!

Materac miękki czy twardy?

Przez lata utarła się opinia, że materace do łóżka powinien być twardy. Należy jednak mieć na uwadze, że nie jest to do końca zgodne z prawdą. W rzeczywistości tego rodzaju materac nie powinien być ani miękki, ani twardy. Wysokiej jakości model to ten, który zapewni komfortowy sen dostosowując się do ciała! W praktyce oznacza to, że dobór materaca powinien opierać się o naszą wagę oraz wzrost.

Współcześnie producenci ze względu na twardość zaoferować mogą trzy różne rodzaje materaców, które oznaczone są jako materace H1, H2 i H3. Warto również zwrócić uwagę, że ciężar oraz wzrost nie powinny być jedynym wyznacznikiem podczas wyboru materaca do łóżka z MebleTkaniny.pl. Warto również wziąć pod uwagę między innymi takie czynniki jak pozycja przyjmowana w czasie snu.