Wybór łoża sypialnianego powinien opierać się przede wszystkim na kryterium komfortu. Nie bez znaczenia pozostaje jednak również styl, w jakim wykonany jest mebel, i estetyka wykonania. Wszak ładne otoczenie poprawia jakość odpoczynku i pomaga nam się zrelaksować. Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Łoża sypialniane – rodzaje

Producenci oferują zróżnicowany wybór łóżek sypialnianych. Klasyczne, nowoczesne, ekstrawaganckie – każdy znajdzie coś dla siebie. Największą popularnością cieszą się łoża sypialniane (https://www.mebletkaniny.pl/lozka-cat-36) z drewnianą lub metalową ramą, ze szczebelkami czy wyszukanymi zdobieniami, a także łoża tapicerowane. Te ostatnie pokryte są materiałem zarówno na wezgłowiu, jak i wokół materaca. Takie łóżko u niektórych zwiększa odczucie relaksacji. Ma też swój praktyczny aspekt – nie powoduje urazów, co niestety zdarza się w przypadku twardych ram łóżka.

Łoża sypialniane – style

Warto wkomponować łóżko sypialniane w dominujący w naszym domu styl. Taki zabieg sprawi, że poczujemy się we wnętrzu jeszcze bardziej komfortowo. Do najpopularniejszych dziś stylów należy wciąż styl skandynawski, wyróżniający się prostotą i surowością. Świetnie wpisują się w niego proste łóżka o drewnianej ramie w jasnych barwach. Niezmienną popularnością cieszy się także subtelny, kobiecy styl prowansalski. Pasują do niego wszystkie drewniane meble o miękkich kształtach i ciepłych barwach. W styl nowoczesny doskonale wpisze się proste łóżko tapicerowane, o zaokrąglonych kształtach, z wysokim wezgłowiem.