Stylowy i wygodny – tak w skrócie można określić mebel, którym jest fotel rozkładany. W dzisiejszych czasach rozwiązania te są nie tylko efektowne pod względem wyglądu, ale też oferują wiele udogodnień. Rozkładany fotel pozwala na stworzenie wygodnego kącika, w którym domownicy mogą się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Obecnie właściciele domów mają do wyboru dziesiątki różnych wzorów spośród wielu dostępnych kolekcji.

Jak wybrać dobry fotel rozkładany?

Aby być zadowolonym z zakupu fotela rozkładanego należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Najłatwiejsza w pielęgnacji jest ekoskóra. Przy skórze wymagana jest doza ostrożności, ponieważ wystawienie jej na działanie promieni słonecznych może spowodować wyblaknięcie. W przypadku obicia materiałowego musimy bardzo uważać na zalania.

Dobry fotel rozkładany to taki, który będzie odpowiadał właścicielowi domu. Należy więc zadbać o to, aby jego styl był dopasowany do aranżacji wnętrza. Fotel nie może być zbyt duży, ponieważ goście i domownicy będą mieli problem z przemieszczaniem się. Warto zadbać o to, aby miał on odpowiednią szerokość – być może idealnie wpasuje się w narożnik pokoju, czym dopełni istniejącą już aranżację.

Pomysły na aranżację fotela rozkładanego

Jeden fotel rozkładany może okazać się niewystarczający. W przypadku par i rodzin warto zakupić przynajmniej komplet dwóch sztuk. Najprostszym sposobem na wykorzystanie tych mebli jest ustawienie ich naprzeciwko siebie wokół stolika.

Jeśli mowa o sprytniejszym sposobie, to można do tego celu wykorzystać dwie sofy. Należy ustawić je naprzeciwko siebie. Pomiędzy dwoma sofami od lewej lub prawej strony należy ustawić dwa fotele. W ten sposób stworzymy aranżację, która pozwoli wszystkim wygodnie się rozsiąść i nikt nie będzie miał najmniejszego problemu z przejściem. Dystans pomiędzy meblami będzie na tyle duży, aby zapewnić pełen komfort wszystkim osobom.

Wybierając fotele rozkładane z funkcją spania można w prosty sposób zabezpieczyć dodatkowe miejsce dla gościa.