Aranżując balkon czy taras, należy zastanowić się nad wyborem mebli ogrodowych. Obecnie wybór jest ogromny, dzięki czemu można z łatwością znaleźć dla siebie odpowiednie meble balkonowe i tarasowe, dopasowanego pod kątem zarówno estetyki, jak użyteczności. Można oczywiście kupić gotowy zestaw, ale równie dobrze sprawdzi się dobieranie pojedynczych mebli. Istotne będzie to, aby dostosować je do potrzeb użytkowników, otoczenia i dostępnego metrażu.

Jaki wybrać rodzaj mebli do ogrodu, aby stał się on bardziej funkcjonalny i sprzyjał komfortowemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu?

Popularnymi meblami balkonowymi i tarasowymi są oczywiście krzesła. Przy ich wyborze duże znaczenie ma to, z jakiego zostały wykonane materiału. Idealne krzesła to te, które zapewniają wygodę, są trwałe, pasują do aranżacji. Stawia się je zwykle przy stoliku/stole. Nie może ich zabraknąć podczas spożywania posiłków na świeżym powietrzu ani urządzania przyjęcia. Meble ogrodowe mogą być wykonane z drewna, metalu, tworzyw sztucznych, technorattanu, wikliny, rattanu. W przypadku stołu istotny jest jego rozmiar, który należy dopasować do wielkości przestrzeni, w której się znajdzie. Przy niewielkim tarasie czy balkonie najlepiej sprawdzi się model rozkładany.

Krzesła nie zapewnią takiej wygody jak fotel ogrodowy, dlatego jeśli ktoś chce stworzyć dla siebie idealne miejsce do relaksu, nie może zapomnieć o tym meblu. Ciekawą opcją będzie fotel wiszący, który można zawiesić lub ustawić na stelażu. Przy większej liczbie domowników wspaniale sprawdzi się sofa ogrodowa, która zapewni komfortowy wypoczynek. Warto wybrać lżejszy model, aby nie było trudności z jego przesuwaniem i przenoszeniem. W sprzedaży dostępne są nawet modele narożnikowe i modułowe. Godne polecenia do ogrodu będą też leżaki, które stanowią alternatywę dla sofy i fotela. Niezwykle wygodne będą leżaki z regulowanym oparciem i tapicerowanymi poduszkami.

meble ogrodowe

Leżaki ogrodowe to nie jedyna opcja, mogą zostać zastąpione hamakiem. Dostępne są modele zarówno do samodzielnego zawieszenia, jak również na stelażu. Te drugie zajmują więcej miejsca, co trzeba mieć na uwadze przy ich wyborze. Zapewniają większą wygodę i możliwe jest postawienie ich w dowolnym miejscu. Meble ogrodowe można skompletować samodzielnie lub zdecydować się na zakup gotowego kompletu. Kupując meble do ogrodu w zestawie, można liczyć na spore oszczędności, dlatego będzie to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Zawsze można w przyszłości dokupić dodatkowe elementy wyposażenia.