Rynek oferuje niezwykle dużo różnych modeli foteli tapicerowanych. W ofercie sklepów znaleźć można fotele uszaki, wypoczynkowe, do czytania, rozkładane, a nawet bujane, czy wiszące. Jak wybrać fotel tapicerowany, który jednocześnie będzie wygodny, komfortowy, miękki i pasujący do aranżacji całego mieszkania?

Jak wybrać fotel tapicerowany?

Przede wszystkim na komfort użytkowania fotela wpływa to, z jakiego materiału został wykonany. Najlepiej postawić na model, który posiada wysokiej jakości wypełnienie oraz do jego produkcji użyte zostały sprężyny faliste. W efekcie fotel nabierze sprężystości, a dzięki temu będzie wygodniej się na nim siedziało.

Niektórzy są zwolennikami bardzo miękkich powierzchni, inni z kolei wolą oparcia twarde i nieodkształcające się. Nie da się wybrać jednego mebla, który będzie pasował każdemu, dlatego najważniejsze, aby przy wyborze kierować się swoimi własnymi preferencjami. Dodatkowo ważne, aby fotel tapicerowany został wykonany z materiałów, które nie powodują reakcji alergicznych u żadnego z domowników.

Praktyczny dodatek – podnóżek

Dla zwiększenia wygody do fotela warto dokupić podnóżek, który podczas odpoczynku i relaksu przyniesie ulgę stopom. Dodatkowo fotel powinien spełniać wymagania wizualne i pasować do wystroju wnętrza zarówno kolorystycznie, jak i stylistycznie pod względem faktury i tekstury materiału.

Ważne są również wymiary fotela. Przy zakupie obowiązkowo należy zwrócić uwagę na wymiary mebla. Zbyt duży fotel tapicerowany może przytłoczyć pomieszczenie, w którym będzie stał, a zbyt mały stanie się niewidoczny w dużym pomieszczeniu. Posiadacze dużych salonów mogą zastanowić się nad zakupem kilku foteli, dzięki czemu aranżacja wykonana z ich użyciem będzie bardziej pełna. Dodatkowo przy zakupie foteli rozkładanych lub z funkcją relaksu należy zadbać o odpowiednią ilość miejsca wokół.

Odpowiednie oparcie

Ważna jest również wysokość oparcia, a także kształt i rozmiar siedziska. Siedząc na fotelu, należy czuć się swobodnie. Nie może on być za mały i uciskać ani być zbyt duży i powodować, że nie można na nim się swobodnie oprzeć. Dla osób starszych odpowiednie będzie wyższe oparcie, dzięki któremu wstanie z fotela, jest dużo łatwiejsze. Ważne jest nie tylko to, aby fotel odpowiednie komponował się do pomieszczenia. Jest to przedmiot, który ma być przede wszystkim funkcjonalny i zapewniać wygodę i komfort użytkowania.