Fotel do biurka to nie tylko kolejny mebel ozdobny w domu. Jest to także miejsce pracy, dlatego należy przyłożyć się ze szczególną starannością do wyboru odpowiedniego fotela do pracy.

fotel do biurka

Wysokość fotela do biurka

Po pierwsze, ważna jest wysokość. Mimo że wysokość w fotelach jest regulowana, to mimo wszystko wybierzmy taki o największych możliwościach podwyższania i obniżania. Wysokość siedziska powinna znajdować się na tym poziomie, aby człowiek, który siedzi na fotelu mógł ugiąć nogi pod kątem prostym. Jest to bardzo ważne: jeśli będziemy siedzieć na krześle zbyt niskim lub zbyt wysokim, nasz kręgosłup będzie poddawany bardzo nierównomiernym obciążeniom, które doprowadzą do powstawania dolegliwości bólowych.

Możliwość regulacji podłokietników
Szukając dobrego fotela do biurka, zwróćmy również uwagę na to, czy dany model daje możliwość regulowania podłokietników.

Oparcia w fotelu do biurka

Oparcia krzeseł i foteli do biurek muszą być dostosowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Szczególnie ważne jest tutaj zachowanie podparcia do lędźwiowej części kręgosłupa. Dobry fotel do biurka to taki fotel, który zapewnia oparcie dla pleców przez cały okres pracy, a nie tylko w momencie, gdy odpoczywamy. Co ważne, fotele nie mogą być zbyt głębokie, bo użytkownik będzie zapadał się. Wówczas każdorazowe pochylanie się do przodu będzie generowało napięcia w kręgosłupie, a te w konsekwencji mogą doprowadzić do bólu i rodzenia się krzywizn.