Dzisiaj coraz częściej decydujemy się na wybór mebli do kuchni wykonywanych na wymiar. W związku z tym istnieje konieczność wybrania odpowiednich blatów kuchennych. Jednak co to oznacza? Na jakie parametry techniczne trzeba tu spojrzeć przede wszystkim?

1) Jakość firmy i jej trwałość

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jaka firma produkuje  dane blaty kuchenne (www.belmeb.pl/blaty-kuchenne.html). Czy na pewno jest ona dobra? Czy jej produkty długo wytrzymują nie niszcząc się? Niezależnie od tego, jakie blaty kuchenne upatrzyliśmy, z jakiego materiału są one wykonane, to jednak ciągle przede wszystkim warto posprawdzać opinie i komentarze na temat poszczególnych marek. Oczywiście nie jest to najbardziej obiektywne źródło informacji, niemniej jednak powtarzające się doniesienia o naprawdę kiepskiej jakości raczej powinny wzbudzić pewien niepokój.

 

2) Parametry techniczne

 

Przeglądając opisy poszczególnych typów blatów kuchennych, zawsze warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy. Otóż wśród nich trzeba wymienić odporność na wodę, środki chemiczne, wysoką temperaturę oraz paradoksalnie – na ciężar.  Trzy pierwsze parametry na pewno są dość zrozumiałe, ale ostatni? Cóż na pewno liczy się on dla osób, które mają większe rodziny i małe dzieci. Nawet jeśli nie zgadzamy się na siadanie na kuchennych blatach, to nie ma sposobu na to, żeby uniknąć zupełnie pomysłów dzieci i nastolatków. Warto zatem z góry kupić bardziej wytrzymały blat.

 

Podsumowując – wygląd blatu kuchennego jest oczywiście bardzo istotny, jednak liczy się także jego technika.