Chyba większości z nas wysokie stojące lustro kojarzy się z dobrze zaaranżowanym przedpokojem. To bowiem taki element aranżacji wnętrz, który pojawia się w praktycznie każdym mieszkania lub domu. Dobrze wybrane lustro pełni rolę użytkową i dekoracyjną. Wbrew jednak pozorom wybór odpowiedniego stojącego lustra do przedpokoju nie jest wcale taki prosty.

Wysokie stojące lustro do przedpokoju

Przedpokój to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu lub mieszkaniu, ponieważ to zwykle w nim w pierwszej kolejności przyjmujemy swoich gości. Dlatego też zwykle bardzo zależy nam na tym, by przedpokój pełnił funkcję reprezentacyjną. Wbrew pozorom wybranie odpowiedniego lustra do tego pomieszczenia nie jest takie proste. Dobrze dobrane może stanowić główny element wystroju przedpokoju, w przypadku kiedy jednak nie trafimy z wyborem, takie lustro może zepsuć cały efekt.

Dlaczego wstawiamy lustro do przedpokoju?

Lustro w przedpokoju przede wszystkim spełnia funkcję optycznie powiększającą daną powierzchnię, która w przeważającej większości jest zbyt mała. Często też sam montaż dużego lustra w tym miejscu jest nieco kłopotliwe, dlatego warto zastanowić się jakiej wielkości lustro wybrać, by nie sprawiało nam problemów, a co za tym idzie, dodawało uroku temu pomieszczeniu. Kiedy decydujemy się na wysokie stojące lustro koniecznie umieśćmy je w takim miejscu w przedpokoju, by nie tarasowało przejścia. Fajnie też kiedy będziemy mogli przeglądać się w nim z pewnej odległości. Kolor ramy dobierajmy do koloru ścian, by lustro powiększało pomieszczenie.