Drewno od zawsze stanowiło podstawę budowli jakiegokolwiek mebla. Do dzisiaj zresztą meble z solidnego drewna cieszą się pewną popularnością. Niestety, ze względów środowiskowych oraz stale rosnących cen surowca, meble takie są niezwykle drogie.

W tej sytuacji, przemysł meblarski nie mógł pozwolić sobie na znaczne ograniczenie produkcji. Aby zmniejszyć ceny mebli i wciąż zachować wartość estetyczną, powstały płyty meblowe.

Są to płyty różnego przeznaczenia oraz o różnej gęstości. Na rynku znaleźć można płyty niskiej, średniej i wysokiej gęstości. Najpopularniejsze są płyty meblowe średniej gęstości zwane MDF. Są to płyty wykorzystywane w niemal każdym aspekcie budowy mebli. Płyty LDF można spotkać głównie w drzwiach.

Płyty meblowe (https://www.belmeb.pl/plyty-meblowe.html) skutecznie zastępują surowe drewno, a możliwość zastosowania na nich różnych form wykończenia wpływa na walory estetyczne. Płyty meblowe można pokryć odpowiednim lakierem, fornirem czy folią dekoracyjną imitującą prawdziwe drewno (również z charakterystycznymi słojami drewna). Oczywiście różnica między zwykłym drewnem a okleiną jest widoczna, jednak wciąż jest to bardzo dobra alternatywa.

Wprowadzenie płyt meblowych pozwala wielu konsumentom na urządzenie własnego domu czy mieszkania w estetyczny, ładny sposób. Dzięki zastosowaniu zróżnicowanej gamy wykończeniowej można dopasować meble pod własny gust. I nie będzie to drenowało kieszeni tak bardzo, jak zakup mebla z prawdziwego, surowego drewna.