Ułożenie płytek w jodełkę nie wymaga tak naprawdę szczególnej wiedzy oraz więcej czasu niż w przypadku tradycyjnego ułożenia. Nie wszystkie jednak płytki idealnie nadają się, by wykonać z nich wspomniany wzór. Co zrobić, by z tej kombinacji stworzyć coś naprawdę efektownego i oryginalnego? Zapraszamy poniżej.

Klasyka to podstawa

Wiele osób stawia na klasyczne rozwiązania w swoich wnętrzach. Decydując się w Sklep Home100 na wzór w jodełkę nie chce już wówczas eksperymentować z rozmiarem, czy kolorem płytek. Wówczas, w takich domach sprawdzą się najlepiej prostokątne, małe płytki w kolorach takich jak biel, czerń, czy szary. Bez problemu można dobrać do nich rożne kolory mebli oraz atrakcyjne dodatki. W każdej chwili odmienić je można także ciekawymi dodatkami w postaci lamp czy innych akcesoriów.

Płytki w jodełkę i inspiracje z odcieniami

Wszelkie kompozycje z odcieniami również są jak najbardziej mile widziane. Delikatne przejście w kolorach na ścianach czy podłogach może dać naprawdę oryginalny efekt. Szczególnie dobrze będzie to wyglądać w salonach oraz w łazienkach gdzie można zastosować kolory takie jak czerń-szarość-biel lub przejścia z kolorów takich jak czerwień-róż czy fiolet. To jest propozycja zdecydowanie dla odważnych osób.

Wzorzyste ściany i podłogi

Wzory marokańskie, printy czy wzory zwierzęce są obecnie na topie jeśli chodzi o wykończenie wnętrz w dość ekstrawagancki sposób. Szczególnie chętnie wybierają taki wystrój osoby młode, które urządzają swoje klimatyczne kawalerki, przytulne mieszkania czy ekskluzywne domy. Taki styl sprawdzi się również w miejscach takich jak kawiarnie czy restauracje. Płytki w jodełkę wzorzyste umiejętnie położone stworzą prawdziwy „obraz” na naszych podłogach i ścinach, który nie wymaga już jakichkolwiek innych dodatków i mocnych efektów w takim miejscu.