Drzwi składane łamane to, w porównaniu do wielu innych rozwiązań, stosunkowo nowa technologia. Mimo tego, że na rynku jest dostępna od niedawna, zdążyła już zdobyć dużą popularność. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu sposobowi działania. W systemie drzwi łamanych skrzydło podzielone jest na pół, a obie części połączone są zawiasami. Otwieranie i zamykanie jest możliwe dzięki specjalnej konstrukcji ościeżnicy, a ich ruch przypomina łamanie.

System drzwi składanych – kiedy sprawdzi się najlepiej?

drzwi składane

Taka budowa sprawia, że dobrze dobrane drzwi składane nadają się do stosowania w małych mieszkaniach. Są przy tym bardzo ciekawą alternatywą dla drzwi przesuwnych, bo nie wymagają długiej ściany. Poza aranżacją niewielkich lokali, zalety drzwi składanych przesuwnych docenimy również, wybierając odpowiednie rozwiązanie do korytarza lub przedpokoju. Oprócz tego doskonale sprawdzają się przy wydzielaniu spiżarni lub garderoby, a także dzieleniu dużego pokoju na dwa mniejsze.

Drzwi składane łamane dla każdej aranżacji wnętrza

Zastosowanie drzwi składanych łamanych będzie tym łatwiejsze, że w ofercie producentów znajdziemy ich najróżniejsze rodzaje. Poszczególne systemy drzwi składanych różnią się nie tylko wymiarami i parametrami technicznymi, ale też kolorem, konstrukcją (zwłaszcza obecnością przeszkleń i ich wielkością) oraz ilością skrzydeł (poza standardowymi modelami składającymi się z jednego skrzydła dzielonego na dwa, dostępne są między innymi drzwi 4-skrzydłowe).