Warto wiedzieć, że obecnie wybór materaca jest zdecydowanie trudniejszy niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą, jakie aspekty należy uwzględnić przy podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie.

Materace piankowe

Piankowe materace 140×200 posiadają w sobie specjalną piankę. Należy mieć świadomość, że jest to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się surowców na rynku. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pianki wykorzystywane w produkcji omawianych materacy z roku na rok są ulepszane przez najbardziej renomowanych producentów.

Warto zwrócić szczególną uwagę na pianki wysokoelastyczne i termoelastyczne. Pierwszy wspomniany rodzaj wyróżnia się na bardzo trudnym i wymagającym rynku przede wszystkim plastycznością i gęstością. Ponadto materiał doskonale oddycha, dzięki czemu użytkownik może liczyć na właściwą higienę snu.

materace

Materace lateksowe

Z kolei lateksowy materac 140×200 zawiera w swoim składzie nie tylko i wyłącznie lateks, ale również mleczko kauczukowe. Gwarantuje ono omawianemu produktowi odporność na różnego rodzaju odkształcenia.

Dodatkowo wykazuje się właściwościami antybakteryjnymi i antygrzybicznymi.

Oznacza to tym samym, że lateksowy materac 140×200 jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików.

Ponadto struktura materaców bazuje na płytach perforowanych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo duża liczba drobnych otworów będzie gwarantowała właściwą cyrkulację powietrza.

W ten sposób materace 140×200 dają użytkownikom bardzo dużą higienę snu. Godny uwagi jest fakt, że oddziałuje również korzystnie na krążenie krwi.