Nawet najprostsze meble mogą wyglądać efektownie i nowocześnie, jeśli zaopatrzyć je w nowe bądź też odmienione uchwyty czy gałki. W ten sposób można nieco odświeżyć lub zupełnie zmienić wygląd wnętrza, które wydaje się być mało ciekawe i banalne.

Uchwyty do mebli- skąd je wziąć?

Uchwyty do mebli (https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/uchwyty-meblowe.html) można kupić bez problemu w każdym, dobrym sklepie budowlanym, zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Te akcesoria występują w rozmaitych wariantach, formach, kształtach, oraz kolorach. Dzięki bogatej ofercie można za naprawdę niewielkie pieniądze zupełnie odmienić styl i charakter wnętrza.

Posiadane uchwyty można też poddać samodzielnej przeróbce np. przemalować, dodać do nich błyszczące detale, czy polakierować. W tym przypadku diabeł naprawdę tkwi w szczegółach, bo wystarczy bardzo niewielka ingerencja, aby wysłużony mebel zyskał nowe życie.

Jak to zrobić?

Gdy wysłużona szafa nie wygląda już zbyt atrakcyjnie, idealnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie jej w zupełnie nowe, dekoracyjne gałki. Do wnętrz urządzonych w stylu glamour będą pasować np. ekskluzywnie wyglądające uchwyty w formie diamentów. W bardziej staroświeckich, sprawdzą się gałki drewniane lub stylizowane na modłę retro.

Jeśli zwykła komoda z sieciówki wygląda zbyt banalnie i płasko, wystarczy dokupić do niej bardziej efektowne uchwyty, a zyska na nowoczesności i stylu. Dobrym pomysłem jest łączenie kontrastowych barw np. dobranie ciemnych czy też bogato zdobionych gałek do monochromatycznych, jasnych mebli.