Krzesła barowe, czyli tzw. hokery znajdują zastosowanie w wielu modnych aranżacjach wnętrz. To wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie w niewielkich pomieszczeniach. Wysokie stołki barowe, które nie zajmują zbyt wiele miejsca sprawdzają się doskonale ustawione przy wyspach kuchennych lub jadalnianych blatach. Bogata oferta umożliwia odnalezienie wielu różnych mebli z tej kategorii. Jak wybrać krzesła barowe, które okażą się wygodnym rozwiązaniem?

Jakie hokery wybrać?

Wśród tego typu akcesoriów pojawiają się zarówno proste stołki, jak i krzesła wyposażone w oparcie i podłokietniki. Poszukując odpowiednich elementów, należy przede wszystkim pamiętać o wygodzie osób, które będą z nich korzystać. Istotny jest tutaj czas użytkowania hokerów. Jeżeli domownicy mają siadać na nich jedynie od czasu do czasu, swobodnie można zdecydować się na proste akcesoria, których górna część składa się z samego siedziska. To również korzystne rozwiązanie w szczególnie małych pomieszczeniach, w których przyjmuje się gości przy wyjątkowych okazjach. Krzesła, z których korzysta się codziennie powinny gwarantować maksymalny komfort. Warto tutaj wybierać modele wyposażone w oparcie i podłokietniki, które zwiększą wygodę ich użytkowania. Dla zapewnienia jak najbardziej korzystnych warunków, zaleca się kupować modele tapicerowane. Miękkie siedziska zagwarantują pożądany poziom komfortu. Aby stołki były wygodne, należy odpowiednio dopasować ich wysokość do blatu, przy którym będą ustawione. Między jego krawędzią a powierzchnią siedziska powinno znajdować się ok. 30 cm wolnej przestrzeni. Dzięki temu użytkownicy będą mieć wygodną ilość miejsca na nogi. W wielu sytuacjach najbardziej praktycznym rozwiązaniem mogą okazać się hokery z regulowaną wysokością.

Dopasowanie do zapotrzebowania i aranżacji

Istotne jest to, z jakich tworzyw zostały wykonane wybrane krzesła. Możliwy jest zakup hokerów, które stworzono w całości z drewna lub metalu. Wiele akcesoriów może posiadać również siedziska tapicerowane lub wykonane z tworzywa sztucznego. Warto pamiętać o tym, aby powierzchnia krzeseł była możliwie łatwa w utrzymaniu czystości. Szczególnie wybierając jasne modele, zaleca się stawiać na materiały, z których łatwo ściera się zabrudzenia. Wysoki poziom komfortu zapewniają meble tapicerowane. Warto, aby powierzchnia materiału łatwo podlegała czyszczeniu. Modele metalowe, z tworzyw sztucznych i lakierowanego drewna bez problemu będzie można wytrzeć w razie powstania wszelkich zabrudzeń.

Aby stworzyć w pomieszczeniu spójną i modną aranżację, zaleca się w przemyślany sposób dobrać wszystkie elementy. Do wnętrz w stylu skandynawskim będą pasowały krzesła barowe drewniane jak takie z Witek.pl i posiadające siedzenia w kolorach bieli, szarości i kremowych odcieniach. W aranżacjach minimalistycznych sprawdzą się jasne krzesła wykonane z praktycznych i niekłopotliwych materiałów. Do wystroju industrialnego doskonale dopasują się hokery wykonane w całości z metalu. Odpowiednio dobrane krzesła z pewnością okażą się korzystnym zakupem.