Planujesz budowę i konstrukcję własnego stołu i szukasz do niego elementów? Zepsuł Ci się już istniejący, rozsuwany stół i szukasz podzespołów do jego remontu, jednak nie wiesz jakie wybrać? Ten artykuł z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości w tym temacie i sprawi, że w branży jaką są akcesoria do stołów nie będziesz czuć strachu tylko pewność.

Prowadnice do stołu

stół z prowadnicą rozsuwany

Prowadnica do stołu do podstawa konstrukcji stołu rozsuwanego. Oczywiście ważne by miał stabilne nogi, mocną ramę ogólną jednakże to od jakości czy sposobu wykonania i montażu prowadnicy zależy jak stół będzie się zachowywał przy intensywnym użytkowaniu.

W takim wypadku warto stawiać na prowadnice mocne i sprawdzone. Zakup tanich prowadnic z tworzyw pochodzących najczęściej z Chin nie kończy się dobrze. Po pewnym okresie użytkowania odkształcają się one utrudniając rozsuwanie stołu i powodując niestabilność blatu po rozsunięciu.

Wybierz mądrze

Wybierając prowadnicę do swojego stołu należy kierować się przede wszystkim jakością materiału. Eksperci są zgodni, że najlepiej zachowuje się prowadnica ze stali ocynkowanej – jest stabilna, odporna na uszkodzenia i dobrze utrzymuje konstrukcję stołu.

Dodatkowo taka prowadnica odporna jest na warunki atmosferyczne gdyby zdarzyło się, że stół zostałby na pewien czas umieszczony poza domem z narażeniem na warunki atmosferyczne.