Meble to podstawa każdego domu. Bez nich nie obejdzie się nikt, nawet pomimo tego, że obecnie promowany jest minimalistyczny styl aranżacji wnętrz. Dawniej podstawą każdego mebla było surowe drewno. Jednak aby stworzyć solidny mebel, potrzeba wysokiej jakości drewna, które potrafi kosztować bardzo dużo.

Wychodząc na przeciw wymaganiom klientów, wedle których meble powinny być solidnego wykonania, ale również w rozsądnej cenie, powstała płyta MDF. Jest to płyta pilśniowa średniej gęstości, wykonana z włókien drzewnych z domieszkami kleju. Płyta ta bardzo szybko zyskała uznania zarówno stolarzy, jak i ogromnych przedsiębiorstw meblowych, dzięki czemu dziś jest najpopularniejszym surowcem bazowym wielu mebli.

Z płyt MDF tworzone są niemal wszystkie meble – fronty kuchenne, biurka, szafy, komody, a nawet ramy ścienne. Co wpływa na to, że jest to jeden z najpopularniejszych materiałów meblarskich? Płyta MDF jest doskonałym podłożem dla fornirów, folii dekoracyjnych czy lakierowania. Produkując ją w odpowiednich warunkach może być wilgocioodporna czy niepalna. Również wysoka dostępność płyty w różnych formatach i grubościach wpływa na jej dużą popularność wśród meblarzy.

Płyta MDF (https://www.belmeb.pl/plyta-mdf-surowa-18-mm.html) stanowi najlepsze i stosunkowo najtańsze zastępstwo dla tradycyjnego drewna. Jego wiele zalet oraz łatwa dostępność wpływa na jej popularność zastosowania. Dzięki temu meble mają znacznie niższe ceny, a łatwość stosowania różnych wykończeń pozwala na najbardziej fantazyjne wykorzystanie jej w produkcji.