Eleganckie zamki meblowe mogą okazać się praktycznym elementem aranżacji wnętrz, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Wszystkie stylowe meble potrzebują przysłowiowej kropki nad „i”, czyli specjalnego elementu, który odpowiednio podkreśli ich niesamowity charakter.

Retro zamki meblowe

zamki meblowe

W dzisiejszych czasach w modzie są meble i zamki meblowe w stylu retro. Jeżeli chodzi o drewniane meble, to warto w pierwszej kolejności postawić na rustykalne zamki, które dodają oryginalnego charakteru. Jeszcze kilka lat temu zamek meblowy był tym elementem, który producenci mebli musieli umiejętnie ukryć. W dzisiejszych czasach sytuacja zmieniła się o 180 stopni, dlatego też zamki są celowo eksponowane. Warto postawić na żeliwne zamki, które są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurego mebla.

Wpuszczane zamki do mebli

Od kilku sezonów producenci coraz częściej inwestują w wpuszczane zamki meblowe, które są najlepszą alternatywą dla wewnętrznych zamków. Nie można zapominać także o zamkach baskwilowych, dzięki którym można bardzo wygodnie zamykać nawet bardzo wysokie fronty. Jest to idealny wybór dla tych osób, które potrzebują solidnego zamka do szafy, witryny albo stojącego kredensu. Zamek tego typu umożliwia zamknięcie frontu nie tylko na dole, ale również na górze. W przypadku szafek doskonale odnajdą się zamki okienne, które inspirowane są oczywiście klasycznymi zamknięciami do okiennic.