Ścianki prysznicowe umożliwiają wydzielenie przestrzeni na natrysk prawie w każdym miejscu. Przy odpowiednio i optymalnie zaplanowanej przestrzeni nawet w małym pomieszczeniu zapanuje harmonia i ład. Pozwalają także na dopasowanie wielkości kabiny prysznicowej ściśle do indywidualnych potrzeb.

Ścianki prysznicowe – z czego powinny być wykonane?

Ścianki prysznicowe ze sklepu internetowego można umieścić bezpośrednio na podłodze lub na brodziku, można je również wykorzystać w różnych zestawieniach. Powinny być wykonane ze szkła hartowanego, które charakteryzuje się dobrą wytrzymałością i nie pęka przy uderzeniach, o które łatwo podczas brania prysznica.

Szkło hartowane jest odporne na działanie dużych różnic temperatur, a podczas pękania rozpada się na nieostre kawałki, które nie powodują skaleczeń skóry.

Należy też zwrócić uwagę czy na ściankach prysznicowych jest specjalna powłoka chroniąca przed powstawaniem kamienia oraz ułatwiająca czyszczenie. Jej obecność zapobiega powstawaniu osadów i zacieków, które są częstym problemem w kabinach prysznicowych.

Ścianki prysznicowe – zalety

Ścianki prysznicowe nie mają żadnych elementów, które mogłyby zakłócać aranżację łazienki, poza tym szkło optycznie powiększa przestrzeń. Doskonale wpisują się w każdą stylizację. Brak ruchomych elementów, jak np. zawiasy, w ściankach prysznicowych, eliminuje ich uszkodzenia, dzięki czemu są one trwalsze i bezpieczniejsze.

Dużą zaletą jest także łatwa pielęgnacja, bez trudu można dotrzeć w każde miejsce, które trzeba wyczyścić.

Zastosowanie ścianek prysznicowych w mniejszych łazienkach umożliwia połączenie estetyki oraz funkcjonalności, w małej przestrzeni jest to szczególnie trudne. 

Ścianki prysznicowe wykonane ze szkła nie są elementem dominującym w przestrzeni, bardzo dobrze wpisują się w nurt minimalistyczny. Ustawienie ścianek prysznicowych w takiej konfiguracji, aby powiększyć przestrzeń natrysku umożliwia komfortowe korzystanie z łazienki osobom mającym problemy z poruszaniem się. Utrzymanie czystości tych elementów jest łatwe i nie sprawia żadnych trudności.