Bez względu na to, czy korzystamy z pralki półautomatycznej, automatycznej, czy też może pierzemy ręcznie – w każdym spośród tychże wypadków płyn do płukania tkanin, okazuje się być odpowiednią metodą na zakończenie całości procesu. Najistotniejsze będzie to, abyśmy pamiętali o zapoznaniu się z treści ulotki informacyjnej na opakowaniu. To tam znajdziemy potrzebne wskazówki, jakie ilości płynu użyć w zależności od typu prania, oraz ilości pranych ubrań. Użycie większych ilości, aniżeli zalecane na ulotce, może przyczynić się do tego, iż woń będzie zbyt intensywna, a przez to także nieprzyjemna.

Pranie w automacie 

płyny do płukania

W czasie prania w pralce automatycznej kwestia zastawiania płynu do płukania tkanin, prezentuje się bardzo łatwo. W każdym z dozowników pralki, wyznaczona jest specjalistyczna przegroda właśnie na tego typu płyny. Należy go wlać, jeszcze przed rozpoczęciem się cyklu prania. 

Pranie w pralce półautomatycznej 

Jeżeli korzystamy z półautomatycznych pralek, to od nas zależy, kiedy wlejemy płyn do płukania. To bardzo łatwe, gdyż zasada jest zawsze identyczna. Płyn do płukania tkanin, należy zawsze wlewać podczas ostatniego z cyklów prania. 

Pranie ręczne 

Po zakończonym praniu ręcznym, wykonujemy kilka płukań. Kiedy widzimy, że już ich wystarczy, możemy użyć płynu do płukania. Do miski z zimną wodą, należy wlać właściwą ilość płynu do płukania. Następnie, musimy go wymieszać, umieścić tkaniny w misce i delikatnie je przepłukać. Należy pozostawić pranie w takiej kąpieli, około 5-10 minut.