Remontując łazienkę warto zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego rodzaju drzwi prysznicowych do kabiny. W małych łazienkach idealnie sprawdzają się drzwi przesuwne. Jednak gdy do dyspozycji jest większy metraż warto rozważyć wybór kabin otwieranych.

Zastosowanie drzwi prysznicowych uchylnych

Drzwi uchylne znajdują zastosowanie przede wszystkim w większych powierzchniowo łazienkach. Mogą być one bowiem otwierane na dużo większą szerokość, zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz kabiny. Dostępne są jednak także warianty drzwi, które otwierają się w obie strony. Ich konstrukcja składa się z jednego bądź dwóch skrzydeł. Wybierając drzwi prysznicowe uchylne warto zwrócić uwagę na grubość szkła oraz materiał, z jakiego zostały wykonane ich profile. Dobrym wyborem jest wybór szkła hartowanego, które odznacza się dużą wytrzymałością.

Zalety drzwi prysznicowych uchylnych

Główną zaletą tego typu drzwi jest duża wygoda ich użytkowania. Ich dużo większa szerokość, niż w przypadku innego typu drzwi sprawia bowiem, że znacznie ułatwione jest wejście do kabiny prysznicowej. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne, jeżeli w domu przebywają dzieci bądź osoby starsze. Kolejnym czynnikiem skłaniającym do wyboru drzwi uchylnej jest ich bardzo duża estetyka. Drzwi tego typu dużo ładniej prezentują się bowiem we wnętrzu łazienki. Drzwi mogą być przeszklone i zaprojektowane w stylu minimalistycznym co dodaje łazience odpowiedniego charakteru. Dużo łatwiej jest również utrzymać tego rodzaju drzwi w odpowiedniej czystości.

Wybierając drzwi prysznicowe do łazienek (zobacz takie: https://lazienka-rea.com.pl/drzwi-prysznicowe.html) o dużej powierzchni warto rozważyć wybór drzwi uchylnych. Są one bowiem niezwykle praktyczne i łatwe w utrzymaniu, a także dużo bardziej estetyczne od innych rodzajów drzwi. Drzwi uchylne generalnie nie są podatne na wszelkiego rodzaju awarie i uszkodzenia, ważny jest jednak ich odpowiedni montaż. Aby zapewnić odpowiednie działanie drzwi warto zadbać o dobór odpowiednich materiałów, z którego są wykonane. Kluczowy jest w tym przypadku dobór odpowiednich zawiasów, szkła, a także profilu.