Urządzając modną i funkcjonalną łazienkę, wiele osób zastanawia się nad tym, jaka umywalka będzie najbardziej odpowiednim wyborem. Produktem cieszącym się coraz większą popularnością jest umywalka nablatowa. W tej kategorii odnaleźć można jednak wiele projektów różniących się wyglądem i praktycznymi właściwościami. Jak wybrać najlepszy element do swojej łazienki?

Materiał wykonania umywalki

Do najbardziej popularnych modeli należą umywalki ceramiczne. Nablatowe projekty z tego tworzywa charakteryzują się wyjątkową funkcjonalnością. Większość modeli to proste zlewy w białym kolorze. Osoby poszukujące wyjątkowych i niecodziennych projektów, mogą skorzystać z oferty szklanych umywalek. Takie produkty oferują wyjątkowo bogaty wybór wzorów i kolorów. Doskonale podkreślą charakter designerskich pomieszczeń. Należy jednak pamiętać, że szkło jest stosunkowo kruchym materiałem. Ciekawym pomysłem jest zakup umywalki z konglomeratu. Kamienne produkty odznaczają się wyjątkową trwałością. Występują również w wielu wersjach kolorystycznych.

Kształt umywalki

Produkty z tej kategorii mogą przybierać okrągłą, owalną lub prostokątną formę. Warto dobierać je do kształtów pozostałego wyposażenia. Zaleca się również zwrócić uwagę na aspekty praktyczne. Umywalki posiadające kanty mogą być odrobinę trudniejsze w utrzymaniu czystości. Wszystkie modele zakupić można w różnych wymiarach.

Odpowiednio dopasowana umywalka podkreśli charakter aranżacji łazienki. Bogata oferta umożliwi zakup produktów dopasowanych do każdego pomieszczenia.