Zbliża się lato – sezon na jasne ubrania. A wszelkiego rodzaju plamy – z potu, jagód, trawy, lodów – są tak widoczne. Więc nadszedł czas, aby zaopatrzyć się w odplamiacz do ubrań. Ale najpierw musimy wiedzieć, jakie są rodzaje odplamiaczy.

Odplamiacze do ubrań

odplamiacz do ubrań

Produkty te wykonywane są w różnych formach, i nie jest to chwyt marketingowy producentów, ale dążenie do maksymalnej wydajności i dbałość o wygodę kupującego. W końcu każda forma uwolnienia ma swoje własne osobliwości w zastosowaniu.

  • Odplamiacz do ubrań w proszku. Jest przeznaczony do dodawania do wody podczas prania w przypadku rozległych plam na praniu lub odzieży, lub plam, których nie można usunąć zwykłym środkiem piorącym.
  • Odplamiacz w płynie. Produkowany jest głównie do prania delikatnych tkanin, które nie tolerują proszku. Ta forma (w małych butelkach) może również służyć jako awaryjny środek do prania świeżego jedzenia, napojów, krwi, trawy i innych plam.
  • Mydło odplamiające. Jest wygodny w użyciu do prania ręcznego, gdy konieczne jest uporządkowanie oddzielnej rzeczy lub do wstępnego leczenia uporczywych zabrudzeń, aby można było łatwo wyprać w pralce.
  • Odplamiacz w formie sztyftu. To szybki sposób na świeże smugi, więc możesz go zabrać ze sobą w podróż.

Jakie są aktywne składniki, które sprawiają, że te produkty działają?

Podczas gdy kilkanaście lat temu, najlepsze odplamiacze były uważane za zawierające chlor, dzisiaj takie formuły są uważane za przestarzałe. Przecież chlor niszczy nici tkanin, odbarwia barwniki i często powoduje podrażnienia skóry i reakcje alergiczne.