Kiedy aranżujemy łazienkę, w pierwszej kolejności staramy się dobrać poszczególne elementy wyposażenia w taki sposób, by wnętrze było funkcjonalne. Natomiast umywalka wolnostojąca, ze względu na swój niepowtarzalny design, oferuje znacznie więcej. Wybieramy ją właśnie z tego powodu, że nadaje charakter, wprowadza atmosferę i podnosi standard. Jednak, czy taka umywalka może być określona mianem praktycznej?

Jak dużo miejsca zajmuje umywalka wolnostojąca?

Wbrew pozorom umywalka wolnostojąca nie potrzebuje dużej przestrzeni. Jednak, by łazienka zyskała na tym elemencie wyposażenia, powinna zostać w odpowiedni sposób wyeksponowana. Można ją ustawić tak naprawdę w dowolnym miejscu, gdyż zawsze uda się doprowadzić rury dopływowe i odpływowe, umieszczając je w podłodze.

Umywalkę wolnostojącą możemy więc ustawić tradycyjnie przy ścianie, bądź też w innym miejscu, w tym na środku, co sprawi, że będzie można do niej dojść z każdej strony. W ten sposób łatwiej będzie można zadbać o higienę. Wybierając taką umywalkę, nie musimy się martwić o to, że nie uda się do niej dobrać odpowiedniej baterii – tę można bowiem zamontować na kilka sposobów: do ściany, na umywalce, bądź też bezpośrednio na podłodze obok umywalki stojącej.

Czy waga umywalki wolnostojącej jest jej zaletą?

Z uwagi na to, z jakiego materiału wykonuje się umywalkę wolnostojącą, a także na ilość, jaka zostaje wykorzystana do wytworzenia takiego elementu wyposażenia łazienki, waga umywalki jest dość duża. Wbrew pozorom nie jest to wada – dzięki dużej wadze umywalka ta bowiem jest bardziej stabilna. Ma to olbrzymie znaczenie z racji tego, że przy montowaniu umywalki, nie stosuje się żadnych podestów, czy dodatkowej obudowy. Więcej pod adresem: https://www.ekspercilazienek.pl/umywalki-wolnostojace