Aby zachować piękny i zdrowy wygląd należy przestrzegać kilku zasad. Stosować zbilansowaną dietę, unikać nałogów oraz zapewnić sobie spokojny sen. Umożliwia on bowiem regenerację ciała po całym dniu ciężkiej pracy. Aby była ona możliwa w sypialni powinna panować odpowiednia temperatura, pomieszczenie powinno być wietrzone, a na łóżku powinien znajdować się odpowiedni materac.

Wygodne łóżko

materac

Optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie sypialni. To w niej znajdować się powinno szerokie łózko z niepodzielonym materacem. Warto uzmysłowić sobie to, że niestety żadna sofa czy kanapa nie zapewni równie wysokiego komfortu snu. Podczas leżenia konieczne jest bowiem prawidłowe podparcie ciała na całej jego długości.

Jaką twardość materaca wybrać?

Wybór twardości materaca jest sprawą indywidualnych preferencji. Materac powinien być dobrany do masy ciała oraz musi idealnie dopasowywać się do jego naturalnych krzywizn. To właśnie materac ma dostosować się do użytkownika, a nie odwrotnie. Zarówno zbyt twardy, jak i zbyt miękki materac nie jest dobrym wyborem. Ponadto, osoby lżejsze powinny wybierać materace miękkie, zaś osoby większe i cięższe – produkty twardsze.

Jaką długość materaca wybrać?

Należy pamiętać o tym, że budowa ciała nie tylko powinna wpływać na wybór twardości materaca, ale również jego długości. Materac powinien być dłuższy o co najmniej dwadzieścia centymetrów, niż osoba na nim leżąca.

Twardość materaca, a pozycja podczas snu

Podczas wyboru materaca warto dostosować go do najczęściej przyjmowanej podczas snu pozycji. Miękkie materace są polecane dla osób śpiących na boku, natomiast osoby śpiące na płasko mogą wybierać wyroby twarde.

Materace FDM – wysoka jakość produktu

Podczas wyboru materaca warto również zwrócić uwagę na jego wysoką jakość. Materace FDM są wykonane z dobrej jakości materiałów oraz cechuje je dbałość o detale wykończeniowe. Dzięki temu zachowują one niepogorszony stan oraz początkowy stopień twardości nawet przez bardzo długi czas użytkowania.