Zarówno duże przestrzenie salonowe, jak i te znacznie mniejsze, dobrze wyglądają, jeśli znajdują się w nich wiszące półki. Jak to możliwe, że nie przytłaczają przestrzeni, a jednocześnie są modnym dodatkiem we wnętrzu? Odpowiedź jest tylko jedną z zalet półek, o których warto wiedzieć, planując aranżację mieszkania.

Dlaczego półki wiszące do salonu dobrze prezentują się w każdym wnętrzu?

Nowoczesne półki wiszące do salonu w NovoDom, dostępne są w wielu ciekawych, stonowanych kolorach i rozmiarach. To nie minus, dzięki temu to dodatki, które znajdą się na nich, będą ozdabiać półkę – a nie odwrotnie. To ważny powód, dla którego nowoczesne półki nie przytłaczają wnętrza i dają osobom aranżującym dużą dowolność w tym, co zrobią z przestrzenią.

Co ważne, ergonomiczny charakter półek pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni domu lub mieszkania – półki można umieścić nad regałem z telewizorem, kanapą, stołem, innymi półkami, nad biurkiem czy stolikiem nocnym. Wszystko zależy od rozkładu i aranżacji danego pomieszczenia oraz jego charakteru. W dużych pomieszczeniach półek zmieści się więcej, w mniejszych nieco mniej – jednak pewne jest, że w każdej przestrzeni salonowej znajdzie się miejsce na przynajmniej jedną lub dwie ciekawe, nowoczesne półki wiszące do salonu.

Co zrobić z półką wiszącą? Przedmioty, które można na nich umieścić

Modne półki wiszące coraz częściej pojawiają się w domach jako mebel, który ma wyraźnie podkreślić charakter danej część wnętrza, np. jeśli  półka zostanie umieszczona nad biurkiem, gdzie domownik pracuje, mogą na niej znaleźć się rzeczy powiązane z pracą, obowiązkami zawodowymi, czy praktyczne przedmioty do zapisywania notatek. Nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić tam zdjęcie ze współpracownikami lub ramkę z podziękowaniami od klientów. Wszystko zależy od tego, co budzi dobre skojarzenia domowników.

nowoczesne półki wiszące do salonu

Oczywiście półka może zostać użyta nieco bardziej tradycyjnie: zastąpić biblioteczkę na książki, półkę na rośliny lub stać się przestrzenią na kolekcję świec sojowych. Ponadto na takiej półce można ustawiać ważne zdjęcia, pamiątki czy praktyczne przedmioty, które pełnią funkcję dekoracyjną.

Dziś we wnętrzarskich trendach nie brakuje zwykłych przedmiotów. Coraz częściej można spotkać się z ozdobami będącymi przedmiotami codziennego użytku, np. wieszakami na ubrania, wazonami na kwiaty czy kolekcjami kolorowych talerzy. Trend ten przybył do Polski z krajów skandynawskich i ma się bardzo dobrze.

Nowoczesne półki wiszące do salonu – podsumowanie

Nowoczesne półki wiszące do salonu są uniwersalną propozycją do każdego stylowego wnętrza. Wypadną lepiej niż duże figurki, dodatkowe meble czy innego rodzaju dodatki mogące optycznie przytłoczyć przestrzeń. Są też alternatywą dla dużych obrazów. Jeśli posiada się dużo przedmiotów, wyeksponowanie ich podkreśli, że są ważne – szczególnie jeśli niosą za sobą wartość emocjonalną. W ten sposób wnętrze zyska na estetyce i będzie jeszcze bardziej w stylu domowników.