Sztuka abstrakcyjna to sztuka rewolucji, która rezygnuje z figuratywności, przedstawiania znanych nam ze świata postaci i kształtów, i poszukuje nowych form wyrazu. Pełna kolorów bądź też minimalistyczna i geometryczna stanowi źródło doświadczeń estetycznych, ale też i po prostu idealną dekorację do nowoczesnych wnętrz.

Abstrakcja to dobry wybór


Nowoczesne obrazy abstrakcyjne na płótnie Galeria Plakatu coraz częściej pojawiają się we współczesnych salonach jako ciekawy, a jednocześnie bardzo stylowy i elegancki element wystroju danego pomieszczenia. Element wpisujący się w aktualne trendy, a także świetnie współgrający z resztą wyposażenia, jakie zdecydujemy się zakupić do salonu. Rzecz jasna wybór konkretnego dzieła to sprawa bardzo indywidualna, a więc tzw. rzecz gustu. Zwłaszcza że pod pojęciem abstrakcjonizmu możemy znaleźć bardzo różne płótna, różniące się tak pod względem kolorystyki jak i formy.

Ciepłe i zimne obrazy do salonu abstrakcja


Najbardziej podstawowy podział pozwala wyróżnić abstrakcję ciepłą oraz zimną. Pierwsza z nich to przede wszystkim ekspresyjna gra kolorów, która od razu przyciąga wzrok i świetnie komponuje się zarówno ze stonowanym wystrojem jak i bogatą kolorystyką. Z kolei druga grupa to tzw. abstrakcja geometryczna stawiająca na minimalizm i prezentację najróżniejszych kształtów. Rzecz jasna oba typy, jakie spotkamy wśród nowoczesnych obrazów abstrakcyjnych na płótnie nadają się do dekoracji salonu. Wybór zależy od konkretnego pomieszczenia, a także upodobań samego gospodarza.