Jednym z najpotrzebniejszych mebli salonowych jest ława – sprzęt nie tylko użytkowy, ale również uzupełniający wystrój wnętrza.

Praktyczny mebel – ława

Ława do salonu pełni głównie rolę podręcznego stołu – to tu możemy napić się kawy, siedząc wygodnie na sofie czy fotelu, możemy przekształcić jej blat w powierzchnię na której rozłożymy gry planszowe, a także na ławie ustawimy przekąski, którymi poczęstujemy naszych gości.
W większości projektów – ławy do salonu to meble prostokątne lub kwadratowe, ale na rynku można znaleźć modele odbiegające swoim kształtem od przyjętej formy – może to być koło z wysuwanymi spod głównego blatu dodatkowymi elementami, rodzaj niskiej komody o szerokim blacie, zaopatrzonej w szuflady lub półki, szklaną taflę wygiętą po obydwu stronach na kształt prostokątnie odwzorowanej litery C – tego typu ława może mieć podwieszoną półkę z innego materiału takiego jak drewno czy beton, oraz tradycyjna – z rozkładanym i podnoszonym na wymaganą wysokość blatem, przekształcającą ławę w wygodny i duży stół. Ława do salonu może mieć również formę wyspy, zawierającej w swojej konstrukcji pojemne szafki lub półki, przydatne na drobiazgi, prasę czy przedmioty dekoracyjne.

Drewniane ławy, do salonu w stylu tradycyjnym

Meble te mogą być produkowane z dowolnych materiałów – najczęściej i najbardziej polecane jest drewno albo produkty drewnopochodne, szkło, metal lub kombinacje różnych materiałów – zobacz dostępne modele w sklepie Edinos.
Typowe ławy drewniane najlepiej sprawdzą się w tradycyjnej aranżacji pokoju, natomiast ławy ze szkła, metalu czy tworzywa sztucznego świetnie dopasują się do wnętrz w stylu awangardowym i nowoczesnym.