Stolik szklany może stanowić ozdobę w każdym stylu. Zarówno dobrze wszystkim znane stylizacje mieszkań zwane vintage, czy nie mniej popularne retro przewidują w swoich kolekcjach miejsce dla stolików ze szkła. Jednak szklany stolik w stylu glamour bez wątpienia cieszy się największym uznaniem designerów i projektantów wnętrz.

Czym jest styl glamour?

Styl glmaour w aranżacji mieszkań i domów nawiązuje do wystroju wnętrz w okresie baroku. Charakteryzuje go wszechobecny przepych. Meble są drewniane – masywne, błyszczące, z licznymi zdobieniami (często złotymi lub srebrnymi). Ściany ozdobione fantazyjnie upiętymi firanami i zasłonami niejednokrotnie również posiadają całe mnóstwo zdobień na kształt fresków (warto zaznaczyć, iż mile widzianym kolorem ścian jest śnieżna biel, aczkolwiek w bardzo podobnym stylu neobarokowym pojawiają się ściany ciemne, np. fioletowe). Klasyczny barok charakteryzował się także mnogością kanap i siedzisk – wszystkie utrzymane w klimacie bogactwa i przepychu, obite połyskliwymi materiałami, wyglądające na niezwykle eleganckie i kosztowne. To wszystko okolone odpowiednio dobraną oprawą świetlną: zwisające z sufitów kryształowe żyrandole, ozdobne kinkiety, smukłe lampy z alabastrowymi abażurami pochowane w kątach pokoi. Czyż stolik szklany w stylu glamour nie byłby idealnym dopełnieniem tej a’la barokowej stylizacji wnętrza mieszkania?

stolik ze szkła

Stolik szklany glamour – nie tylko do mieszkania a’la barok

Największą zaletą szklanego stolika w stylu glamour jest jego uniwersalność. Dzięki temu, iż prezentuje się niezwykle estetycznie, a zarazem jest funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu – można go dopasować do stylizacji każdego rodzaju. Idealnie komponuje się w popularnym stylu vintage, retro czy pochodzącym z północy Europy stylu skandynawskiego, czyli w bardziej minimalistycznych odsłonach niż glamour.